ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Χέρτα Βερολίνου – Γκρόιτερ Φιρτ 2-1: «Τρίποντο» με ανατροπή

Νίκη με ανατροπή πήρε η Χέρτα Βερολίνου στην έδρα της κόντρα στη Γκρόιτερ Φιρτ.

Η Χέρτα Βερολίνου επικράτησε της Γκρόιτερ Φιρτ με 2-1 με ανατροπή και πήρε σημαντικό τρίποντο ενόψει της συνέχειας της Bundesliga.

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Bundesliga η Χέρτα Βερολίνου που επικράτησε με 2-1 της Γκρόιτερ Φιρτ.

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να βρουν το δρόμο της ανατροπής. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξαν στο 57ο λεπτό οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Χργκότα .

Όμως, η Χέρτα δεν είπε την τελευταία της κουβέντα. Πίεσε και στο τελευταίο μισάωρο κατάφερε να ανατρέψει το σκορ. Την αρχή έκανε ο Εκέλενκαμπ στο 61ο λεπτό, σημειώνοντας το 1-1 με κεφαλιά, ενώ μετρούσε ένα μόλις λεπτό στον αγωνιστικό χώρο, ερχόμενος ως αλλαγή! Η ολική ανατροπή ήρθε στο 79ο λεπτό, με αυτογκόλ του Μπάουερ.