ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Χόφενχαϊμ – Κολωνία 5-0: «Σφαλιάρα» και επιστροφή στις νίκες

Εντυπωσιακή νίκη για τη Χόφενχαιμ που έκανε ότι ήθελε στο δεύτερο ημίχρονο!

Η Χόφενχαιμ επικράτησε εύκολα της Κολωνίας με 5-0, κάνοντας «πάρτι» στο δεύτερο ημίχρονο, σημειώνοντας τέσσερα τέρματα.

«Μονόλογος» ήταν το παιχνίδι της Χόφενχάιμ που επικράτησε με 5-0 της Κολωνίας, για την 8η αγωνιστική της Bundesliga. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν τέσσερα γκολ στο δεύτερο μέρος, συντρίβοντας την αντίπαλό τους.

Ειδικότερα, ο Μπεμπού άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση, στο 31ο λεπτό, περνώντας τον τερματοφύλακα και πλασάροντας σε άδεια εστία. Στο δεύτερο μέρος όμως οι γηπεδούχοι ήταν ασταμάτητοι!

Το 2-0 ήρθε και πάλι από τον σκόρερ του πρώτου τέρματος, στο 49ο λεπτό, μετά από «αναμπουμπούλα» στην άμυνα. Δύο λεπτά αργότερα, ο Μπάουμγκαρντερ «καθάρισε» ουσιαστικά το παιχνίδι, από το 51′, σημειώνοντας το 3-0, σε κενή εστία, έπειτα από πάσα «πάρε-βάλε».

Η Χόφενχαιμ σημείωσε άλλα δύο τέρματα. Ο Γκάιγκερ έκανε το 4-0 στο 74′, ενώ το τελικό 5-0 έκανε ο Πος στο 87′, με όμορφη κεφαλιά.