Γερμανία: Δεν ξανάγινε – Τι αυτογκόλ ήταν αυτό στο 90+4′! (vid)

Άουε - Αμβούργο το ματς, για την 9η στροφή της Bundesliga 2 στη Γερμανία

Γερμανία: Είναι απ’ αυτές τις φάσεις στο ποδόσφαιρο που λες «δεν μπορεί να συνέβη αυτό, δεν είναι αλήθεια, δεν έχει ξαναγίνει» κ.τ.λ. κ.τ.λ.

Άουε – Αμβούργο, κυρίες και κύριοι. Για την 9η αγωνιστική της Bundesliga 2 στη Γερμανία.

Οι γηπεδούχοι βρίσκονταν στην τελευταία θέση, επομένως καίγονταν για νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι είναι ασφαλώς πιο άνετοι βαθμολογικά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα έλεγαν «όχι» σε νίκη.

Η Άουε είχε το προβάδισμα από το 23ο λεπτό με τον Αντόνιο Γιόνγιτς και όλα έδειχναν ότι θα πανηγύριζε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Το ρολόι σημάδευε το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο νεοεισελθών Τόμας Ντόιλ σημάδεψε το δοκάρι των γηπεδούχων.

Τότε, ο αμυντικός Ντικ Κάρλσον, στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα με το κεφάλι, την έστειλε στα δίχτυα!

Χάθηκε, λοιπόν, με αυτόν τον απίστευτο τρόπο η πρώτη νίκη της Άουε στο πρωτάθλημα, αφού το τελικό σκορ έγραψε 1-1.

Και να σκεφτεί κανείς ότι οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 69ο λεπτό λόγω αποβολής του Σουφιάν Μεσεγκέμ.

Αν η ψυχολογία παίζει ρόλο στο ποδόσφαιρο, καταλαβαίνετε τι συμβαίνει αυτή τη στιγμή στους κόλπους της Άουε…

Μιας και το θέμα αφορά το γερμανικό ποδόσφαιρο, θυμηθήκαμε και το αυτογκόλ του Βασίλη Λαμπρόπουλου στο Μπάγερν-Μπόχουμ…

Δείτε πώς μπήκε αυτό το απίστευτο αυτογκόλ στο ματς Άουε – Αμβούργο για την 9η στροφή της Bundesliga 2 στη Γερμανία

Ελληνοτουρκικά – Σε… παράκρουση ο Ερντογάν: «Tουρκική κληρονομιά ο δικέφαλος»!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γερμανία: Δεν ξανάγινε – Τι αυτογκόλ ήταν αυτό στο 90+4′! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.