ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Γερμανία: Η Στουτγάρδη άντεξε την πίεση της Βέρντερ

Η Στουτγάρδη έφυγε από τη Βρέμη με την ισοπαλία υποχρεώνοντας την Βέρντερ στην ισοπαλία (1-1)

Με την τέταρτη ισοπαλία της στα τελευταία πέντε παιχνίδια, η Βέρντερ Βρέμης έμεινε στο 1-1 με την Στουτγάρδη στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 23ης αγωνιστικής στη Γερμανία.

Οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι έχουν άμεση ανάγκη από βαθμούς, αφού είναι στη θέση των μπαράζ, άνοιξαν το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με το τέρμα του Ζούμπερ.

Ωστόσο, η Βέρντερ έβγαλε αντίδραση, πίεσε για να ισοφαρίσει και τελικά το κατάφερε στο 45’ με τον Κλάασεν.

Παρά πάντως την προσπάθεια που κατέβαλαν οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο, η Στουτγάρδη άντεξε την πίεση και κράτησε το 1-1 μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ (Φλόριαν Κόχφελντ): Παβλένκα, Λάνγκαμπ, Μοϊσάντερ, Γκεμπρέ Σελασιέ, Αουγκούστινσον, Σαχίν (72’ Γ. Εγκεστάιν), Κλάασεν (84’ Μέχβαλντ), Ρασίκα, Μ. Εγκεστάιν), Κρους, Σάρτζεντ (61’ Πιζάρο)

ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ (Μάρκους Βάιντσιρλ): Τζίλερ, Μπεκ, Ινσούα, Κεμπφ (46’ Γκέντερ), Παβάρ, Καμπάκ, Εσβάιν, Ζούμπερ (82’ Μπαντστούμπερ), Κάστρο, Ασκασιμπάρ, Γκόμεζ (58’ Δώνης).