ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Γερμανία: Ο Πιζάρο… ξέρανε τη Χέρτα!

Με γκολ του Πιζάρο στο 96’, η Βέρντερ Βρέμης πήρε την ισοπαλία στην έδρα της Χέρτα

Η Χέρτα κρατούσε τη νίκη στα χέρια της μέχρι τι καθυστερήσεις, αλλά ο Πιζάρο βρήκε δίχτυα και έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στη Βέρντερ Βρέμης (1-1).

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλο τη διάρκεια του αγώνα και άνοιξαν το σκορ με τον Σέλκε στο 25’.

Στη συνέχεια, η αλήθεια είναι ότι δεν κινδύνεψαν. Έλεγξαν το ρυθμό του αγώνα και δεν επέτρεψαν στην Βέρντερ να τους απειλήσει ουσιαστικά.

Όλα αυτά μέχρι τις καθυστερήσεις, όταν ο Πιζάρο δοκίμασε το πόδι του, η μπάλα κόντραρε δύο φορές κι εν τέλει κατέληξε στα δίχτυα της Χέρτα.

ΧΕΡΤΑ (Παλ Νταρντάι): Γιαρστάιν, Ρέκικ, Σταρκ, Τορουναρίγκα (57’ Σκέλμπρεντ), Μίτελσταντ, Καλού (81’ Κλίντερ), Λούστενμπεργκερ, Λαζάρο, Ντούντα, Γκούγιτς, Σέλκε.

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ (Φλόριαν Κόχφελντ): Παβλένκα, Λάνγκαμπ, Μοϊσάντερ, Γκεμπρέ Σελασιέ, Αουγκούστινσον, Μπαργκφρέντε (75’ Μέχβαλντ), Κλάασεν, Ρασίκα (75’ Σάρτζεντ), Μ. Εγκεστάιν, Κρούσε, Γ. Εγκεστάιν.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής

Παρασκευή (15/2)

Άουγκσμπουργκ – Μπάγερν 2-3 (1’ αυτ. Γκορέτσκα, 23’ Γουόν – 17’, 45’ Κομάν, 53’ Αλάμπα)