ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Γκλάντμπαχ – Λειψία 1-3: Κορυφή με χατ-τρικ του Βέρνερ (vid)

Η Λειψία έκανε το 3χ3 στο πρωτάθλημα

Εντυπωσιακή η Λειψία, πέρασε διά πυρός και σιδήρου από την έδρα της Γκλάντμπαχ με… όργια του Τίμο Βέρνερ.

Ο Γερμανός στράικερ πέτυχε χατ-τρικ και οδήγησε την ομάδα του σε μία επιβλητική νίκη με 3-1, η οποία και την έφερε μόνη πρώτη στην κορυφή της Bundesliga με εννέα βαθμούς.

Στο 38′ ο Βέρνερ άνοιξε το σκορ και δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ντόρτμουντ: Το απίστευτο τρολάρισμα στην Μπαρτσελόνα (pic)

Η Γκλάντμαχ μείωσε στο 91′ με τον Εμπολό, αλλά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Λειψία «κλείδωσε» τη νίκη με τον πρώτο της σκόρερ.

Γκλάντμπαχ – Λειψία 1-3: Δείτε τα γκολ