ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Γκλάντμπαχ – Ντόρτμουντ 0-1: Στα ημιτελικά με Σάντσο

Ένα γκολ του Σάντσο ήταν αρκετό για να κρίνει το Γκλάντμπαχ - Ντόρτμουντ. Ο Άγγλος εξτρέμ συνέχισε να βρίσκει δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 0-1 στο ματς του Κυπέλλου Γερμανίας

Ένα γκολ του Σάντσο ήταν αρκετό για να κρίνει το Γκλάντμπαχ – Ντόρτμουντ. Ο Άγγλος εξτρέμ συνέχισε να βρίσκει δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 0-1 στο ματς του Κυπέλλου Γερμανίας.

Γκλάντμπαχ και Ντόρτμουντ πάλεψαν για την πρόκριση με τους γηπεδούχους να μπαίνουν καλύτερα και να χάνουν καλή ευκαιρία μόλις στο 2′ με τον Τουράμ. Ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά για οφσάιντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε καλύτερα η Ντόρτμουντ. Είχε και εκείνη ένα ακυρωθέν γκολ του Χάαλαντ, αλλά στο 66′ έγινε το 0-1 με τον Σάντσο. Λίγο αργότερα θα μπορούσε να έχει σκοράρει και ο Χάαλαντ, ενώ στο φινάλε οι Βεστφαλοί έμειναν με 10 λόγω αποβολής του Νταχούντ. Ωστόσο, τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και η ομάδα του Έντιν Τέρτσικ πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά.