ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Η Φράιμπουργκ διατήρησε την παράδοση και νίκησε την Γκλάντμπαχ

Ουδεμία νίκη της εκάστοτε φιλοξενούμενης στα τελευταία 20 παιχνίδια στην πρώτη κατηγορία ανάμεσα σε Φράιμπουργκ και Γκλάντμπαχ. Η παράδοση δεν έσπασε για ακόμα μία φορά, με την ομάδα του Κρίστιαν Στράιχ να επιστρέφει στις νίκες στο πρωτάθλημα έπειτα από τρεις αγωνιστικές (0-2-1) και παράλληλα να διατηρεί την παράδοση (10-5-1) υποδεχόμενη την Μπορούσια με μοναδική ήττα της...

Ουδεμία νίκη της εκάστοτε φιλοξενούμενης στα τελευταία 20 παιχνίδια στην πρώτη κατηγορία ανάμεσα σε Φράιμπουργκ και Γκλάντμπαχ.

Η παράδοση δεν έσπασε για ακόμα μία φορά, με την ομάδα του Κρίστιαν Στράιχ να επιστρέφει στις νίκες στο πρωτάθλημα έπειτα από τρεις αγωνιστικές (0-2-1) και παράλληλα να διατηρεί την παράδοση (10-5-1) υποδεχόμενη την Μπορούσια με μοναδική ήττα της με 1-0 τον Μάρτιο του 2002.

Η Φράιμπουργκ επικράτησε με 3-1 της ομάδας του Ντίτερ Χέκινγκ, η οποία μετρούσε αήττητο σερί τεσσάρων αγωνιστικών (3-1-0).

Στο πρώτο λεπτό, ο Πέτερσεν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, αλλά με τον ίδιο τρόπο ο Αζάρ έφερε το ματς στα ίσια (20′).

Ο Βάλντσμιντ στο 57′ έδωσε πάλι το προβάδισμα στη Φράιμπουργκ, η οποία “κλείδωσε” το τρίποντο στις καθυστερήσεις με τον Χόλερ.

ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ: Σβόλοβ, Κίμπλερ, Γκούλντε, Χάιντς, Γκίντερ, Κοχ, Χέφλερ, Χάμπερερ (89′ Χόλερ), Φραντς (70′ Σάλαι), Βάλντσμιντ (92′ Λίενχαρτ), Πέτερσεν.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Ζόμερ, Λανγκ (79′ Τραορέ), Γκίντερ, Ελβέντι, Ζακάρια, Βεντ, Στρομπλ (65′ Νόιχαουζ), Χόφμαν, Αζάρ, Πλεά (46′ Χέρμαν), Στιντλ.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Παρασκευή 26/10
Φράιμπουργκ-Γκλάντμπαχ 3-1 (1′ Πέτερσεν, 57′ Bάλσμιντ, 90+4′ Χέλερ – 20′ Αζάρ)

«Πετάει» η Γκλάντμπαχ, 4-0 την Μάιντς!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Η Φράιμπουργκ διατήρησε την παράδοση και νίκησε την Γκλάντμπαχ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.