ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Κύπελλο Γερμανίας: 15 γκολ σε δύο ματς!

Το Κύπελλο Γερμανίας άρχισε ιδανικά για τους λάτρεις του επιθετικού ποδοσφαίρου. Την Παρασκευή (11/9) διεξήχθησαν τα πρώτα δύο ματς του 1ου γύρου της διοργάνωσης. Μπράουνσβαϊγκ-Χέρτα και Χάβελσε-Μάιντς ήταν οι αναμετρήσεις που χάρισαν ούτε ένα ούτε δύο, αλλά 15 γκολ! Η Χάβελσε της 4ης κατηγορίας έκανε το… λάθος να προηγηθεί στο 17′ με τον Νόα Πλούμε...

Το Κύπελλο Γερμανίας άρχισε ιδανικά για τους λάτρεις του επιθετικού ποδοσφαίρου.

Την Παρασκευή (11/9) διεξήχθησαν τα πρώτα δύο ματς του 1ου γύρου της διοργάνωσης.

Μπράουνσβαϊγκ-Χέρτα και Χάβελσε-Μάιντς ήταν οι αναμετρήσεις που χάρισαν ούτε ένα ούτε δύο, αλλά 15 γκολ!

Η Χάβελσε της 4ης κατηγορίας έκανε το… λάθος να προηγηθεί στο 17′ με τον Νόα Πλούμε και η Μάιντς αντέδρασε στο β’ ημίχρονο.

Ζαν-Φιλίπ Ματετά (57′, 78′, 90′), Άνταμ Σαλάι (77′) και Ρόμπιν Κουέισον (85′) έγραψαν το 1-5 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Εννέα γκολ επεφύλασσε το ματς μεταξύ της Μπράουνσβαϊγκ και της Χέρτα.

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Μάρτιν Κομπιλάνσκι και στο 17ο ο Μαξιμίλιαν Μίτελσταντ (αυτογκόλ) έδωσαν σαφές προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Σύντομα, όμως, συγκεκριμένα στο διάστημα 23′-28′ οι Ντόντι Λουντεμπάκιο και Ματέους Κούνια ισοφάρισαν.

Στο 44′ ο Κομπιλάνσκι διπλασίασε τα γκολ του, στο 65′ ο Πέτερ Πέκαρικ απάντησε, στο 66′ ξανά ο Κομπιλάνσκι και στο 72′ ο Σουλεϊμάν Αμπντουλαχί έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της Μπράουνσβαϊγκ.

Ο χορός των τερμάτων ολοκληρώθηκε στο 83′ από τον Λουντεμπάκιο, ο οποίος όμως απλά διαμόρφωσε το τελικό 5-4.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κύπελλο Γερμανίας: 15 γκολ σε δύο ματς!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.