ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Κολωνία – Γκρόιτερ Φιρτ 3-1: Επιστροφή στις νίκες με ανατροπή

Τρίποντο με ανατροπή για την Κολωνία κόντρα στη Γκρόιτερ Φιρτ 2-1, στο πρωτάθλημα της Γερμανίας.

Η Κολωνία επικράτησε της Γκρόιτερ Φιρτ 3-1 με ανατροπή και επέστρεψε στις νίκες για την έβδομη αγωνιστική της Bundesliga.

Τα χαμόγελα επέστρεψαν στην Κολωνία, μετά την νίκη κόντρα στη Γκρόιτερ Φιρτ. Οι γηπεδούχοι είχαν να κατακτήσουν τρίποντο από τις 28/8, κόντρα στη Μπόχουμ. Από τότε, όλο τον Σεπτέμβριο ήταν «κολλημένη» στις ισοπαλίες, που τη διατηρούσαν ψηλά στη βαθμολογία. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι παραμένουν στον…πάτο της βαθμολογίας.

Στα του αγώνα, η Γκρόιτερ Φιρτ έκανε την έκπληξη και άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Μειερχεφερ, διατηρώντας το προβάδισμά της μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο 45λεπτό όμως, η Κολωνία κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση. Ο Άντερσον έκανε το 1-1 στο 50ο λεπτό, ενώ στο 55′ ήρθε η ανατροπή από τον Σκιρί. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε και πάλι ο Σκιρί στο 89ο λεπτό.

Συνολικά, οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλο το παιχνίδι και δίκαια έφτασαν στην κατάκτηση των τριών πόντων.