ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Ντόρτμουντ – Βόλφσμπουργκ 2-0: Την προσπέρασε (vid)

Η Ντόρτμουντ επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Βόλφσμπουργκ και την προσπέρασε στην 4η θέση της Bundesliga.

Η Ντόρτμουντ επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Βόλφσμπουργκ και την προσπέρασε στην 4η θέση.

Στο ματς για τη 14η αγωνιστική της Bundesliga, η ομάδα της Βεστφαλίας είχε αρκετές ευκαιρίες μέχρι να ανοίξει το σκορ.

Τελικά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ στο 66ο λεπτό, ο προωθημένος Ακανζί βρήκε δίχτυα για την Ντόρτμουντ.

Στο τελευταίο ημίωρο, οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν καλά το υπέρ τους σκορ, ώσπου στις καθυστερήσεις ο Σάντσο έγραψε το τελικό αποτέλεσμα.

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Σάββατο (2/1)

Χόφενχαϊμ – Φράιμπουργκ 1-3 (58’ Μπεμπού – 7’ Σανταμαρία, 34’ πεν. Γκριφό, 42’ αυτ. Άνταμς)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Μπάγερ Λεβερκούζεν 2-1 (22’ Γιουνές, 54’ αυτ. Ταπσόμπα – 9’ Αμίρι)

Κολωνία – Άουγκσμπουργκ 0-1 (77’ Ιάγκο)

Βέρντερ Βρέμης – Ουνιόν Βερολίνου 0-2 (12’ Μπέκερ, 29’ Αβονίγι)

Αρμίνια Μπίλεφελντ – Γκλάντμπαχ 0-1 (58’ Εμπολό)

Χέρτα Βερολίνου – Σάλκε 3-0 (36’ Γκεντουζί, 52’ Κόρντομπα, 80’ Πιάτεκ)

Στουτγκάρδη – Λειψία 0-1 (67’ Όλμο)