ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Ντούισμπουργκ-Ντόρτμουντ 0-5: Επίδειξη δύναμης και πρόκριση (vid)

H Μπορούσια Ντόρτμουντ επικράτησε άνετα με 0-5 επί της Ντούισμπουργκ στον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας. Ντεμπούτο με γκολ από τον Μπέλινγχαμ. Σαν σε προπόνηση η Ντόρτμουντ, δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στη Ντούισμπουργκ η οποία αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία, νικώντας με 0-5. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Κύπελλο Γερμανίας: Σάρωσε η Λεβερκούζεν Ωστόσο, για να ανοίξει το...

H Μπορούσια Ντόρτμουντ επικράτησε άνετα με 0-5 επί της Ντούισμπουργκ στον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας. Ντεμπούτο με γκολ από τον Μπέλινγχαμ.

Σαν σε προπόνηση η Ντόρτμουντ, δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στη Ντούισμπουργκ η οποία αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία, νικώντας με 0-5.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Κύπελλο Γερμανίας: Σάρωσε η Λεβερκούζεν

Ωστόσο, για να ανοίξει το γκολ, η Ντόρτμουντ χρειάστηκε να πάει στην… άσπρη βούλα στο 14ο λεπτό, όπου ο Σάντσο μετουσίωσε το πέναλτι σε γκολ.

Στη συνέχεια, ο Αζάρ με δύο δικές του εκπληκτικές ενέργειες έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του. Αρχικά, με το εντυπωσιακό τακουνάκι πάρε – βάλε στον Μπέλινγχαμ στο 30′ και εννέα λεπτά αργότερα ήταν η ώρα η δική του να βρει δίχτυα με τρομερή εκτέλεση φάουλ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε από εκεί που είχε τελειώσει το πρώτο και στο 50ο λεπτό εκ νέου με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγινε το 0-4, αυτή τη φορά από τα πόδια του Ρέινα.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Μάρκο Ρόις στο 58′, σκοράροντας στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα και διαμορφώνοντας το τελικό 0-5.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ντούισμπουργκ-Ντόρτμουντ 0-5: Επίδειξη δύναμης και πρόκριση (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.