ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Ουνιόν – Μάιντς 4-0: Σεφτές με συντριβή

Πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα για την φετινή σεζόν

Εντυπωσιακό ματς στο Βερολίνο, στο άνοιγμα της 3ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Η Ουνιόν φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ την Μάιντς και πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα για τη φετινή σεζόν.

Ο Μαξ Κρούσε πολύ νωρίς στο παιχνίδι, στο 13′ άνοιξε το σκορ, ένα προβάδισμα που διατήρησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Βερολινέζοι ήταν καταιγιστικοί και έκαναν το 2-0 με τον Μάρκους Ίνγκβαρτσεν στο 49′.

Ο Μάρβιν Φρίντριχ στο 63′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 64′ η Ουνιόν έδωσε και το τελικό χτύπημα με τον Πογιάνπαλο.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Παρασκευή 2/10

Ουνιόν Βερολίνου-Μάιντς 4-0 (13′ Kρούσε, 49′ Ίνγκβαρτσον, 63′ Φρίντιχ, 64′ Πογιάνπαλο)