ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Ουνιόν Βερολίνου – Μπάγερ Λεβερκούζεν 1-0: Νίκη και ευρωπαϊκά όνειρα (vid)

Η Ουνιόν Βερολίνου ήταν η μεγάλη νίκητρια κόντρα στην Μπάγερ Λεβερκούζεν επικρατώντας με 1-0, κάνοντας όνειρα για Ευρώπη! Με γκολ στα τελευταία λεπτά της συνάντησης η Ουνιόν σόκαρε τη Λεβερκούζεν και πήρε το πολύτιμο τρίποντο για τη συνέχεια της Bundesliga. Η αλύγιστη ομάδα του Ουρς Φίσερ που μετρά μόλις μία ήττα στα 15 παιχνίδια στην...

Η Ουνιόν Βερολίνου ήταν η μεγάλη νίκητρια κόντρα στην Μπάγερ Λεβερκούζεν επικρατώντας με 1-0, κάνοντας όνειρα για Ευρώπη!

Με γκολ στα τελευταία λεπτά της συνάντησης η Ουνιόν σόκαρε τη Λεβερκούζεν και πήρε το πολύτιμο τρίποντο για τη συνέχεια της Bundesliga.

Η αλύγιστη ομάδα του Ουρς Φίσερ που μετρά μόλις μία ήττα στα 15 παιχνίδια στην Γερμανία πήρε τη νίκη στο 88′ με γκολ του Τέουχερτ. Ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι στο 50′.

Ο Σέντρικ Τέουχερτ αντικατέστησε στο 24′ τον τραυματία Σεράλντο Μπέκερ και έγινε ο «ήρωας» της Ουνιόν.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο τερματοφύλακας της που κράτησε ανέπαφη την εστία της ομάδας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Λάτσιο – Ρόμα 3-0: Διά περιπάτου το ντέρμπι!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ουνιόν Βερολίνου – Μπάγερ Λεβερκούζεν 1-0: Νίκη και ευρωπαϊκά όνειρα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.