ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Πάντερμπορν – Λεβερκούζεν 1-4: Ήττα με Βασιλειάδη βασικό (vid)

Πάντερμπορν – Λεβερκούζεν 1-4: Νίκη εξάδας για τις «ασπιρίνες», οι οποίες έβαλαν ξανά από κάτω τη Φράιμπουργκ στη μάχη που γίνεται για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Πρωταγωνιστής ο Φόλαντ για τους φιλοξενούμενους, που με δύο κεφαλιές έδωσε ξεκάθαρο προβάδισμα στη Λεβερκούζεν στο 14′. Πριν το φινάλε του ημιχρόνου σκόραρε και ο Μπάουμγκαρτλινγκερ και εκεί η σεμνή...

Πάντερμπορν – Λεβερκούζεν 1-4: Νίκη εξάδας για τις «ασπιρίνες», οι οποίες έβαλαν ξανά από κάτω τη Φράιμπουργκ στη μάχη που γίνεται για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Πρωταγωνιστής ο Φόλαντ για τους φιλοξενούμενους, που με δύο κεφαλιές έδωσε ξεκάθαρο προβάδισμα στη Λεβερκούζεν στο 14′. Πριν το φινάλε του ημιχρόνου σκόραρε και ο Μπάουμγκαρτλινγκερ και εκεί η σεμνή τελετή έλαβε τέλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σρμπένι μείωσε από κοντά για την ουραγό Πάντερμπορν και το κερασάκι στην τούρτα για τη Λεβερκούζεν μπήκε στο 75′. Ο Χάβερτς, που είχε και μία ασίστ στο ματς, βρήκε δίχτυα έχοντας και την τύχη με το μέρος του.

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ: Τσίνγκερλε, Ντρέγκερ, Κιλιάν, Σόνλαου, Γιανς (46′ Χόλμαν), Βασιλειάδης, Γκιάσουλα (60′ Σαριμπί), Πρέγκερ, Αντβί-Άντγεγ, Μίχελ, Σρμπένι (66′ Μάμπα).

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Χραντέσκι, Λ. Μπέντερ, Ταχ, Σ. Μπέντερ, Σίνκγκραβεν (78′ Βάιζερ), Μπάουμγκαρτλινγκερ, Ντεμιρμπάι, Χάβερτς, Μπελαραμπί (71′ Αλάριο), Ντιαμπί, Φόλαντ.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

Παρασκευή (17/1)

Σάλκε – Γκλάντμπαχ 2-0 (48′ Σερντάρ, 58′ Γκρέγκοριτς)

Σάββατο (18/1)

Χόφενχαϊμ – Άιντραχτ 1-2 (48′ Σταφυλίδης – 18′ Ντοστ, 62′ Τσάντλερ)

Φορτούνα – Βέρντερ 0-1 (66′ αυτ. Κάστνεμαϊερ)

Μάιντς – Φράιμπουργκ 1-2 (82′ Ματετά – 28′ Χουν, 41′ Πέτερσεν)

Άουγκσμπουργκ – Ντόρτμουντ 3-5 (34’, 55’ Νίντερλεχνερ, 46’ Ρίχτερ – 49’ Μπραντ, 59’, 72′, 79′ Χάαλαντ, 61’ Σάντσο)

Κολωνία – Βόλφσμπουργκ (23′, 45+2′ Κόρδοβα, 62’ Έκτορ – 66’ Στέφεν)

Λειψία – Ουνιόν 3-1 (51′, 83′ Βέρνερ, 57′ Ζάμπιτσερ – 10′ Μπάλτερ)

Κυριακή (19/1)

Χέρτα – Μπάγερν 0-4 (60′ Μίλερ, 73′ πέν. Λεβαντόφσκι, 76′ Αλκάνταρα, 84′ Πέρισιτς)

Πάντερμπορν – Λεβερκούζεν 1-4 (51′ Σρμπένι – 11′ και 14′ Φόλαντ, 36′ Μπάουμγκαρτλινγκερ, 75′ Χάβερτς)