ΓΕΡΜΑΝΙΑ

«Πετάει» η Γκλάντμπαχ, 4-0 την Μάιντς!

Ακόμη μία απίστευτη εμφάνιση για την Γκλάντμπαχ, η οποία με κορυφαίο τον Χόφμαν που έκανε χατ-τρικ πήρε μία εύκολη νίκη

Η Γκλάντμπαχ συνεχίζει την ονειρική της πορεία και τελευταίο της… θύμα ήταν η Μάιντς, την οποία νίκησε απίστευτα εύκολα με 4-0!

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Γιόνας Χόφμαν ο οποίο πέτυχε χατ τρικ και οδήγησε την ομάδα σε ακόμη μία νικη.

Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους και από την αρχή του αγών έδειξαν τα… δόντια τους. Στο 21’ ο Χόφμαν άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί. Στο 53’ ο Χόφμαν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0, στο 58’ ο Αζάρ έκανε τρία τα τέρματα της Γκλάντμπαχ, ενώ ο Χόφμαν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 63’.

Η Μάιντς δεν είχε καμία απολύτως αντίδραση και δικαιολογημένα έμεινε για πέμπτο παιχνίδι χωρίς νίκη. Σε αυτό το διάστημα η Μάιντς έχει τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ (Ντ. Χέκινγκ): Σόμερ, Βεντ, Λανγκ (81’ Γιάντσκε), Γκίντερ, Ελβέντι, Στιντλ (66’ Τραορέ), Στρομπλ, Χόφμαν, Νόιχαους (70’ Ζακάρια), Αζάρ, Πλεά.

ΜΑΪΝΤΣ (Σ. Σβαρτς): Μίλερ, Μπροζίνσκι, Μπελ, Μαρτίν, Νιακατέ, Γκμπαμίν, Μαλόνγκ (59’ Λάτζα), Μπακού (77’ Εμβένε), Μπότιους, Ματέτα, Μπούρκαρντ (59’ Εζτουνάλι).

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Παρασκευή 19/10

Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Ντίσελντορφ 7-1 (20′ πέν., 50′ Αλέρ, 26′, 34′, 55′, 69′, 72′ Γιόβιτς – 53′ Λουκεμπάκιο)

Σάββατο 20/10

Λεβερκούζεν – Ανόβερο 2-2 (34′ Μπέντερ, 90+4′ Μπελαράμπι – 25′ Μουσλίγια, 54′ Φελίπε Μαρτίνς)

Στουτγκάρδη – Ντόρτμουντ 0-4 (3′ Σάντσο, 23′ Ρόις, 25′ Αλκάθερ, 85′ Φίλιπ)

Άουγκσμπουργκ – Λειψία 0-0

Βόλφσμπουργκ – Μπάγερν 1-3 (63′ Βέγκχορστ – 30′, 48′ Λεβαντόβσκι, 72′ Ροντρίγκες)

Νυρεμβέργη – Χόφενχαϊμ 1-3 (18′ Μπέρενς – 50′, 57′ Νέλσον, 67′ Σάλαϊ)

Σάλκε – Βέρντερ Βρέμης 0-2 (43′, 66′ Έγκεσταϊν)

Κυριακή 21/10

Χέρτα Βερολίνου – Φράιμπουργκ 1-1 (7’ Ντούντα – 36’ Κος)

Γκλάντμπαχ – Μάιντς 4-0 (21’, 53’, 63’ Χόφμαν, 58’ Αζάρ)