ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Προβλημάτισε η Ντόρτμουντ, άλλο πρόσωπο η Νάπολι (vid)

Η ομάδα του Ορέστη Καρνέζη επικράτησε 3-1 σε φιλικό που έγινε στο Σεντ Γκάλεν

Μετριότατη εμφάνιση πραγματοποίησε η Ντόρτμουντ στη φιλική αναμέτρηση της Τρίτης (7/8) με τη Νάπολι επί ελβετικού εδάφους.

Με τον Ορέστη Καρνέζη κάτω από τα δοκάρια τους για 90 λεπτά, οι “παρτενοπέι” επικράτησαν 3-1 και υποχρέωσαν τη γερμανική ομάδα στην πρώτη της θερινή ήττα.

Ο Μίλικ με ωραίο σουτ (7′) άνοιξε το σκορ και ο Μακσίμοβιτς με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Βέρντι (29′) διπλασίασε το προβάδισμα του ιταλικού συλλόγου.

Στο 65′ ο Φίλιπ μείωσε από κοντά για την Ντόρτμουντ και στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καγεχόν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με ωραίο σουτ.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Μπούρκι, Πίστσεκ (75′ Μπόκχορν), Τοπράκ, Σμέλτσερ, Ντιαλό, Σαχίν, Γκέτσε, Νταούντ (86′ Ρόντε), Πούλισιτς, Σάντσο, Φίλιπ.

ΝΑΠΟΛΙ: Καρνέζης, Χισάι (63′ Αλμπιόλ), Μακσίμοβιτς (63′ Κουλιμπαλί), Κίρικες (82′ Φαμπιάν Ρουίς), Μάριο Ρούι (63′ Λουπέρτο), Άλαν (45′ Γκράσι), Ντιαβαρά, Ρογκ, Ουνάς (63′ Ινσίνιε), Μίλικ (63′ Ιγκλέζε), Βέρντι (63′ Καγεχόν).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Προβλημάτισε η Ντόρτμουντ, άλλο πρόσωπο η Νάπολι (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.