ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Σάλκε – Γκλάντμπαχ 0-3: Ούτε με θαύμα…

Η Σάλκε δείχνει να έχει αποδεχτεί το...μοιραίο, καθώς ηττήθηκε και πάλι με αποκαρδιωτική εμφάνιση κόντρα στην Γκλάντμπαχ.

Η Σάλκε δείχνει να έχει αποδεχτεί το…μοιραίο, καθώς ηττήθηκε και πάλι με αποκαρδιωτική εμφάνιση κόντρα στην Γκλάντμπαχ.

Η Σάλκε «παραδόθηκε» στην Γκλάντμπαχ και γνώρισε νέα, βαριά εντός έδρας ήττα με 0-3, με τον υποβιβασμό να μοιάζει αναπόφευκτος.

Τα νέα λάθη στην άμυνα σε συνδυασμό με την κακή ψυχολογία έφεραν τη νέα ήττα που την οδηγεί ένα βήμα πιο κοντά στον υποβιβασμό.

Η ομάδα του Δημήτρη Γραμμόζη δέχτηκε στο 15ο λεπτό το πρώτο γκολ, έπειτα από αδράνεια στην άμυνα. Η Γκλάντμπαχ είχε την απόλυτη υπεροχή στον αγώνα, κάτι που επιβεβαίωσε και στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 63ο λεπτό με τον Λάινερ με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Χόφμαν.

Το τελικό 0-3 έγραψε ο Ελβέντι με κεφαλιά στο 72ο λεπτό, εκμεταλλευόμενος την κακή αντίδραση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Το τέρμα μάλιστα κατοχυρώθηκε ως αυτογκόλ του Ρένοβ.