ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στην κορυφή η Σάλκε, 2-1 την Ουνιόν Βερολίνου (vid)

Άψογο τελείωμα του Σερντάν στο 86' χάρισε τη νίκη στη Σάλκε

Εντυπωσιακή η Σάλκε, ξεπέρασε και το εμπόδιο της Ουνιόν Βερολίνου και πάτησε στην κορυφή της βαθμολογίας της Bundesliga μαζί με την Γκλάντμπαχ.

Η ομάδα του Νταβίντ Βάγκνερ έφτασε τα πέντε διαδοχικά ματς χωρίς ήττα και αποτελεί την πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος.

Ο Μπαμπά Ραμάν έδωσε προβάδισμα στο 23ο λεπτό στους γηπεδούχους, που ήταν ανώτεροι και είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα μέχρι εκείνη τη στιγμή.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε από τα έντεκα βήματα 13 λεπτά αργότερα από το σημείο του πέναλτι με τον Ινγκβάρτσεν.

Ωστόσο λίγο πριν το φινάλε και σε μια απίθανη αντεπίθεση των παικτών της Σάλκε, άψογο τελείωμα του Σερντάν από την ασίστ του Χαρίτ χάρισε τη νίκη στη Σάλκε.

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Παρασκευή 29/11
Σάλκε-Ουνιόν Βερολίνου 2-1 (23’ Ραμάν, 86’ Σερντάν / 36’ πέν. Ινγκβάρτσεν)

18 Πάντερμπορν 5 12 14 29

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Στοίχημα 29/11 Μανωλίδης: Η Σάλκε μπορεί να βάλει Stop!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Στην κορυφή η Σάλκε, 2-1 την Ουνιόν Βερολίνου (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.