ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Το 8ο (!) γκολ του Χάαλαντ δεν ήταν αρκετό – Η Βέρντερ απέκλεισε την Ντόρτμουντ!

Αποκλεισμός για τους «κιτρινόμαυρους»

Σε ένα ματς με μεγάλο ενδιαφέρον μέχρι τα τελευταία λεπτά η Βέρντερ Βρέμης νίκησε την Ντόρτμουντ με 3-2 και την πέταξε εκτός Κυπέλλου Γερμανίας. Οκτώ(!) γκολ σε τέσσερα ματς ο Χάαλαντ!

Σέλκε (16′) και Μπίτενκουρτ (30′) έδωσαν σαφές προβάδισμα στους γηπεδούχους, όμως η είσοδος του Χάαλαντ στο ματς στο ημίχρονο έδωσε νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση. Ο Νορβηγός σκόραρε και πάλι και έβαλε την ομάδα του στο κόλπο της πρόκρισης στο 67′.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Πρωτοφανές «ξεκατίνιασμα» στο εσωτερικό της Μπαρτσελόνα!

Ο Ράσιτσα, όμως, τρία λεπτά αργότερα έδωσε τη χαριστική βολή στο σύνολο του Φαβρ, πετυχαίνοντας το 3-1. Στο 78′ ο 17χρονος (!) Ρέινα πέτυχε ένα φανταστικό γκολ, όμως οι «κιτρινόμαυροι» δεν κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του θεσμού…

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Το 8ο (!) γκολ του Χάαλαντ δεν ήταν αρκετό – Η Βέρντερ απέκλεισε την Ντόρτμουντ!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.