ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Βέρντερ Βρέμης – Άιντραχτ 0-3: Αποστολή εξετελέσθη (vid)

Σπουδαία νίκη παραμονής πέτυχε την Τετάρτη στη Βρέμη η Άιντραχτ Φρανκφούρτης (3-0), στην εξ αναβολής αναμέτρηση με την οποία έπεσε η «αυλαία» της 24ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Μεγάλης σημασίας εκτός έδρας νίκη με 3-0 πανηγύρισε το βράδυ της Τετάρτης η Άιντραχτ Φρανκφούρτης κόντρα στην Βέρντερ, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική της Bundesliga.

Στο 11ο λεπτό ο Γκατσίνοβιτς έβγαλε κάθετα στον Σίλβα, που έκανε το σουτ από δεξιά και είδε τον Παβλένκα να σώζει με τα πόδια, ενώ στο 15’ ο Κλάασεν έπιασε φοβερό σουτ από μακριά με τον Τραπ να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Στο 26’ ο Ζέλκε έκανε την κούρσα και το σουτ από δεξιά αλλά ο Τραπ είπε και πάλι όχι και στο 35’ ο Χιντερέγκερ έκανε πέναλτι αλλά είχε προηγηθεί οφσάιντ του.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Κολωνία – Λειψία 2-4: Οι «ταύροι» έβγαλαν νοκ-άουτ τα «κριάρια» (vids)

Στο 59ο λεπτό, ο Κορ κέρδισε τις κόντρες και σκόραρε για την Άιντραχτ αλλά το γκολ ακυρώθηκε αλλά στο 61’ ο Κόστιτς έβγαλε όμορφη σέντρα από αριστερά και ο Αντρέ Σίλβα με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Στο 72ο λεπτό ο Γκατσίνοβιτς έκανε μαγική ενέργεια και πλασέ που έξυσε το δοκάρι του Παβλένκα, ενώ στο 81’ ο Ιλσάνκερ μπήκε στο ματς και στα 19’’ έκανες το 2-0 με κεφαλιά.

Kαι μάλιστα στο 90’ ο Ντε Γκουζμάν εκτέλεσε ένα φάουλ και ο Ιλσάνκερ και πάλι με κεφαλιά διαμόρφωσε το 0-3.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βέρντερ Βρέμης – Άιντραχτ 0-3: Αποστολή εξετελέσθη (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.