ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Βόλφσμπουργκ – Άιντραχτ 2-1: Στο 88′ με Βέγκχορστ (vid)

Η φορμαρισμένη Βόλφσμπουργκ υποδέχτηκε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης σε μία δυνατή αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική της Bundesliga και αναδείχθηκε νικήτρια με 2-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, πιέζοντας για ένα γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα, χωρίς ωστόσο να έρθει.

Η Άιντραχτ ήταν τελικά αυτή που κατάφερε να ανοίξει το σκορ, στο 62ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντοστ, «παγώνοντας» τους «λύκους».

Η Βόλφσμπουργκ απάντησε με το ίδιο…νόμισμα. ο Βέγκχορστ ισοφάρισε για την ομάδα του από την άσπρη βούλα, κάνοντας το 1-1 στο 76ο λεπτό της συνάντησης.

Ο ίδιος παίκτης έμελλε να ανατρέψει τα δεδομένα στο 88ο λεπτό και να διαμορφώσει το τελικό 2-1.