Ηρακλής – Αναγέννηση Καρδίτσας: Ο Άλεξιτς χάρισε το βαθμό στο «γηραιό» με απίθανο γκολ!

Χάρη στο εντυπωσιακό γκολ του Άλεξιτς, ο Ηρακλής έσωσε στο φινάλε την παρτίδα κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας.

Ηρακλής και Αναγέννηση Καρδίτσας ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στο «Καυταντζόγλειο» στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 24ης αγωνιστική της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ, αφού στο 16ο λεπτό ο Λαγός με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 0-1.

Ωστόσο, οι θεσσαλονικείς έφτασαν στην ισοφάριση στο 85′, με τον… συνήθη ύποπτο Άλεξιτς. Έπειτα από το γύρισμα από τα δεξιά, ο κορυφαίος σκόρερ του Ηρακλή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, πεσμένος με το κεφάλι.

Μάλιστα, λίγο έλειψε να έρθει η απόλυτη ανατροπή σκηνικού, ωστόσο ο Γιουμπιτάνα αστόχησε στο σουτ που επιχείρησε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το πανόραμα της 24ης αγωνιστικής

Βόρειος Όμιλος

Παρασκευή (5/5)

Ηρακλής – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1 (85′ Άλεξιτς – 16′ Λαγός)

Η βαθμολογία της Super League 2

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ηρακλής – Αναγέννηση Καρδίτσας: Ο Άλεξιτς χάρισε το βαθμό στο «γηραιό» με απίθανο γκολ!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.