ΙΣΠΑΝΙΑ

Αλαβές – Βαλένθια 2-2: Της έκοψε τη φόρα (vid)

Μετά την τέσσερα που έριξε στη Ρεάλ Μαδρίτης, η Βαλένθια έμεινε στην ισοπαλία στην έδρα της Αλαβές στη La Liga...

Αλαβές – Βαλένθια 2-2: Πριν τη διακοπή των πρωταθλημάτων για τις Εθνικές η Βαλένθια είχε νικήσει με 4-1 τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Αλαβές – Βαλένθια 2-2: Τώρα όμως στο πρώτο ματς μετά τη διακοπή και τις υποχρεώσεις των Εθνικών ομάδων, άφησε δύο βαθμούς στην έδρα της Αλαβές. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό με το τελικό 2-2, βάζοντας τέλος στις… ορέξεις της Βαλένθια.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Ναβάρο κατάφερε να κάνει το 1-0 για την Αλαβές, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ήρθε και το 2-0! Στο 16′ ο Πέρεζ με εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων.

Η Βαλένθια αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε πέντε λεπτά μπόρεσε να μπει ξανά στο ματς.

Στο 72′ ο Βαγιέχο μείωσε 2-1 και το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Γκιγιαμόν Σανμαρτίν στο 77′!

Αλαβές: Πασέκο, Ναβάρο, Λαγκουάρντια, Λεζέν, Ντουάρτε, Ζότα (56′ Γκαρσία), Μπατάλια, Πίνα, Ριόχα, Τζόσελου (71′ Γκουιντέτι), Πέρεζ (72′ Πέρεζ).

Βαλένθια: Ντομενέκ, Γκαγιά, Γκιγιαμόν Σανμαρτίν, Γκάμπριελ, Βας, Μουσάι, Ράσιτς, Σολέρ, Τσερίσεφ (58′ Βαγιέχο), Γκαμέιρο, Λι (58′ Γκουέντες).

10η αγωνιστική

Παρασκευή, 20/11
Οσασούνα-Ουέσκα 1-1 (68’ Ντ. Γκαρσία – 6’ Σάντρο)

Σάββατο, 21/11
Λεβάντε-Έλτσε 1-1 (12′ Μέλερο – 64′ Τέτε)
Βιγιαρεάλ-Ρεάλ Μαδρίτης 1-1 (76′ πεν. Μορένο – 2′ Μαριάνο)
Σεβίλλη-Θέλτα Βίγκο 4-1 (5′ Κλοντέ, 45’+3′ Ελ Νεσίρι, 85′ Εσκουντερο, 87′ Ελ Χανταντί – 10′ Άσπας, 36′ Νολίτο)
Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα 1-0 (45’+3′ Καράσκο)