ΙΣΠΑΝΙΑ

Αλκογιάνο – Ρεάλ Μαδρίτης 2-1 παρ. (1-1): Ιστορικό κάζο – Αποκλεισμός από ομάδα γ’ κατηγορίας (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης έμεινε εκτός συνέχειας του Κυπέλλου Ισπανίας από τη Αλκογιάνο, ομάδα της τρίτης εθνικής με σκορ 2-1.

Δεν είναι πλάκα. Και ας μοιάζει με κακόγουστο αστείο στους φίλους της Ρεάλ Μαδρίτης. Ούτε για λάθος πρόκειται!

Η Ρεάλ Μαδρίτης υπέστη ιστορικό κάζο στο Αλικάντε, καθώς γνώρισε στην παράταση (1-1 η κανονική διάρκεια) την ήττα (2-1) από την Αλκογιάνο της τρίτης κατηγορίας (που έπαιζε και με 10 παίκτες) και τον αποκλεισμό από το Copa del Rey.

Η ομάδα της τρίτης κατηγορίας του ισπανικού ποδοσφαίρου επικράτησε εντός έδρας των “μερένχες” με σκορ 2-1 στην παράταση με την κανονική διάρκεια να είναι 1-1!

Θρυλικές στιγμές για τους παίκτες της Αλκογιάνο που δεν θα… κοιμηθούν απόψε!

«Βράζει» η Μαδρίτη με το νέο… κατόρθωμα του Ζινεντίν Ζιντάν! Δεν αποκλείεται μέσα στις επόμενες ημέρες να υπάρχουν σημαντικές εξελίξεις.

Η Ρεάλ κόντρα στην Αλκογιάνο άνοιξε το σκορ με τον Έντερ Μιλιτάο στο 45ο λεπτό και πήγε με προβάδισμα στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Το γκολ του Βραζιλιάνου φαινόταν αρκετό για να σφραγίσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση της διοργάνωσης, ωστόσο ο Σόλμπες στο 80ό λεπτό έκανε το 1-1 για την τοπική ομάδα.

Έτσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση και εκεί ολοκληρώθηκε το σενάριο που προέβλεπε κάζο για την ομάδα της ισπανικής πρωτεύουσας.

Μπορεί οι γηπεδούχοι να έμειναν με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω της αποβολής του Λόπεθ με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 110′, αλλά ο Κασανόβα στο 115′ χάρισε τη νίκη στην Αλκογιάνο – την εστία της οποίας υπερασπίστηκε 42χρονος τερματοφύλακας – και πέταξε εκτός κυπέλλου τη Ρεάλ.

Η σύνθεση της Ρεάλ: Λούνιν, Οντριοθόλα (98′ Αζάρ), Μιλιτάο, Βίκτορ Γκαρθία, Μαρσέλο, Βαλβέρδε, Καζεμίρο, Ίσκο (98′ Κρόος), Λούκας Βάθκεθ, Μαριάνο (67′ Μπενζεμά), Βινίσιους (91′ Ασένσιο).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αλκογιάνο – Ρεάλ Μαδρίτης 2-1 παρ. (1-1): Ιστορικό κάζο – Αποκλεισμός από ομάδα γ’ κατηγορίας (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.