ΙΣΠΑΝΙΑ

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Λεβάντε 1-1: Όλα ανοιχτά στο δρόμο για τον τελικό (vid)

Αθλέτικ Μπιλμπάο και Λεβάντε έμειναν ισόπαλες με 1-1 στον ημιτελικό του Κυπέλλου Ισπανίας και όλα θα κριθούν στη ρεβάνς

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν Αθλέτικ Μπιλμπάο και Λεβάντε που αναδείχθηκε ισόπαλες με 1-1 στο πλαίσιο των ημιτελικών του Κυπέλλου Ισπανίας.

Αθλέτικ Μπιλμπάο και Λεβάντε διασταύρωσαν τα ξίφη τους στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας και αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1, αφήνοντας ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς.

Οι Βάσκοι έκαναν παιχνίδι… μόνοι τους στο πρώτο μέρος, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι με μία ουσιαστικά φάση κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ, με τον Μελέρο στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Ίνιγκο Μαρτίνεζ να σκοράρει στο 58ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Το εν λόγω αποτέλεσμα, αφήνει τη Λεβάντε να κάνει… όνειρα για μία παρουσία στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Ο επαναληπτικός αγώνας έχει οριστεί για τις 4 Μαρτίου και ώρα 22:00.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο έτερο ματς των ημιτελικών, η Σεβίλλη πήρε ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό, καθώς νίκησε με 2-0 τη Μπαρτσελόνα.

Σέρχιο Ράμος: «Σενάρια» για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (vid)

Σεβίλλη – Μπαρτσελόνα 2-0: Προβάδισμα πρόκρισης με Κουντέ και Ράκιτιτς (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αθλέτικ Μπιλμπάο – Λεβάντε 1-1: Όλα ανοιχτά στο δρόμο για τον τελικό (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.