ΙΣΠΑΝΙΑ

Ατλέτικο Μαδρίτης – Λεβάντε 2-1: Στην 3η θέση οι «ροχιμπλάνκος» (vid)

Πριν από το ματς τιμήθηκε ο Φιλίπε Λουίς για την προσφορά του στην ομάδα

Ατλέτικο Μαδρίτης – Λεβάντε 2-1: Στην 3η θέση οι «ροχιμπλάνκος», καθώς εκμεταλλεύθηκαν την απώλεια της Σεβίλλης.

Πριν από τη σέντρα τιμήθηκε ο Φιλίπε Λουίς για την προσφορά του στον σύλλογο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φορτσάτοι στο ματς, αλλά οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πιο κοντά στο γκολ με τον Ερίκ Καμπάτσο.

Η συνέχεια είχε γκολ. Για την ακρίβεια τρία! Ο Άνχελ Κορέα άνοιξε το σκορ στο 13’, ο Ρότζερ Μάρτι ισοφάρισε στο 16’ και στο 18’ ο Φελίπε διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

O Ζοάο Φέλιξ έχασε δύο καλές ευκαιρίες στο β’ ημίχρονο για να κλειδώσει τη νίκη της Ατλέτικο.

Παραλίγο να το πληρώσει η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε, όταν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ενίς Μπάρντι βρέθηκε φάτσα με το 2-2.

Ο Γιαν Όμπλακ, όμως, τον σταμάτησε και έδωσε την ευκαιρία στους «ροχιμπλάνκος» να πιάσουν τη Σεβίλλη στην 3η θέση της βαθμολογίας.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Όμπλακ, Τρίπιερ, Φελίπε, Χιμένες, Λόντι (63′ Βιτόλο), Κορέα, Ερέρα, Παρτέι, Σαούλ, Φέλιξ (87′ Βαλέρα), Μοράτα.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Φερνάντες, Κόκε, Καμπάτσο, Ποστίγκο, Τόνιο, Ροτσίνα (72′ Ερνάνι), Καμπάνια, Ραντόγια (85′ Βούκτσεβιτς), Μπάρντι, Μαγιοράλ (46′ Μοράλες), Μάρτι.

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Παρασκευή 3/1
Βαγιαδολίδ – Λεγανές 2-2 (8’, 79’ Γιουνάλ – 4’ Μπρέθγουεϊτ, 13’ Μέσα)
Σεβίλλη – Μπιλμπάο 1-1 (60’ αυτ. Νούνιεθ – 15’ Κάπα)

Σάββατο 4/1
Βαλένθια – Εϊμπάρ 1-0 (27’ Γκόμες)
Χετάφε – Ρεάλ Μαδρίτης 0-3 (34′, 53′ Βαράν, 90+6′ Μόντριτς)
Ατλέτικο Μαδρίτης – Λεβάντε 2-1 (13′ Κορέα, 18′ Φελίπε – 16′ Μάρτι)

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ατλέτικο Μαδρίτης – Λεβάντε 2-1: Στην 3η θέση οι «ροχιμπλάνκος» (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.