ΙΣΠΑΝΙΑ

Μπαρτσελόνα: Απίστευτο «παστέλι» από τον Σουάρες (vid)

Τρομερό γκολ από τον Ουρουγουανό επιθετικό...

Στο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα με τη Μαγιόρκα κατάφερε να έχει το πάνω χέρι στον αγώνα με ένα σκορ ασφαλείας, αφού προηγήθηκε με 4-1!

Η Μαγιόρκα κατάφερε να μειώσει προσωρινά σε 2-1, αλλά στη συνέχεια η Μπαρτσελόνα μέσα σε λίγα λεπτά πήγε το σκορ στο 4-1.

Το τέταρτο γκολ των γηπεδούχων ήταν ασύλληπτο!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Μπαρτσελόνα: Η Αγγλία… καλεί τον Ντεμπελέ

Ο σκόρερ, Σουάρες, σκόραρε με έναν τρόπο που η αλήθεια είναι πως δεν έχουμε ξαναδεί. Ή τέλος πάντων σπάνια δοκιμάζουν οι επιθετικοί να στείλουν με αυτόν τον τρόπο την μπάλα στα δίχτυα.

Έκανε το τακουνάκι αλλά με τέτοιον τρόπο που το γκολ του μπαίνει, από τώρα, σίγουρα στα κορυφαία της χρονιάς!

Στο 43′ έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή και παρά το γεγονός ότι ήταν σε πλάγια θέση και με πλάτη προς την εστία. Έκανε το τακούνι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-1 της Μπαρτσελόνα.