ΙΣΠΑΝΙΑ

Μπαρτσελόνα – Εϊμπάρ 5-0: Από… ημίχρονο (vid)

Εύκολη νίκη της Μπαρτσελόνα...

Μπαρτσελόνα – Έϊμπαρ 5-0: Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Μπαρτσελόνα στην εντός έδρας αναμέτρηση της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να τελειώσουν με την υπόθεση νίκη στο ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Με τον Λιονέλ Μέσι να κάνει εκπληκτικά πράγματα μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Κατάφερε να πραγματοποιήσει το χατ τρικ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, με το δεύτερο γκολ να είναι υπέροχο.

Τα τρία πρώτα γκολ σημείωσε στο 14′, 37′ και 40′.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Μέσι: Μέγας είσαι και θαυμαστά τα έργα σου (vids)

Παράλληλα, ο Αργεντίνος ήταν αυτός ο οποίος έκανε το 4-0 στο ματς στο 87′.

Και δύο λεπτά μετά ο Ενρίκε Ράμος διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Σεμέδο, Πικέ, Λενγκλέ, Φίρπο, Ράκιτιτς, Μπουσκέτς, Αρτούρ, Μέσι, Γκριεζμάν, Βιδάλ.

Εϊμπάρ: Ντμίτροβιτς, Τεχέρο, Μπούργος, Αρμπίγια, Άνχελ, Ντιοπ, Εξποσίτο, Ινούι, Εσκαλάντε, Ορεγιάνα, Ένριχ.

To πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής

Παρασκευή (21/2)

Μπέτις – Μαγιόρκα 3-3 (19′ πέν. Κανάλες, 35′ πέν. Φεκίρ, 48′ Χοακίν – 16′ Ερνάντες, 27′ Μπούντιμιρ, 70′ Κούμπο)

Σάββατο (22/2)

Θέλτα – Λεγανές 1-0 (62′ Άσπας)

Μπαρτσελόνα – Εϊμπάρ 5-0 (14′, 37′, 40′ και 87′ Μέσι και 89′ Ενρίκε Ράμος)

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπαρτσελόνα – Εϊμπάρ 5-0: Από… ημίχρονο (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.