ΙΣΠΑΝΙΑ

Μπαρτσελόνα – Ουέσκα 4-1: Ο Γκριεζμάν πήγε να «κλέψει» τη δόξα από τον Μέσι!

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε της Ουέσκα με 4-1 με τον Γκριεζμάν να…κλέβει τη δόξα από τον Μέσι με εκπληκτικό γκολ.  Η Μπαρτσελόνα ήταν ανώτερη και δικαίως επικράτησε εντός έδρας της Ουέσκα με 3-1, για την τελευταία αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής της La Liga. Ο Μέσι έπιασε σε συμμετοχές τον Τσάβι και αποθεώθηκε με τρομερό πανό. Ο...

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε της Ουέσκα με 4-1 με τον Γκριεζμάν να…κλέβει τη δόξα από τον Μέσι με εκπληκτικό γκολ.

Η Μπαρτσελόνα ήταν ανώτερη και δικαίως επικράτησε εντός έδρας της Ουέσκα με 3-1, για την τελευταία αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής της La Liga.

Ο Μέσι έπιασε σε συμμετοχές τον Τσάβι και αποθεώθηκε με τρομερό πανό. Ο Αργεντινός σταρ συμπλήρωσε 767 συμμετοχές με τη φανέλα της Μπάρτσα σε όλες τις διοργανώσεις. Όσες δηλαδή και ο άλλοτε συμπαίκτης του και θρύλος της Μπάρτσα, Τσάβι.

Με πατημένο το «γκάζι» συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα Ισπανίας οι Καταλανοί. Ο Μέσι ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με τρομερό δυνατό πλασέ στο 13ο λεπτό.

Ο Αντουάν Γκριεζμάν μάλλον…ζήλεψε και «τόλμησε» να σημειώσει γκολ καρμόν, αλλά με ακόμα πιο εντυπωσιακό τρόπο, στο 35ο λεπτό.

Ο Μιρ μείωσε προσωρινά για την Ουέσκα στις καθυστερήσεις του πρώτο ημιχρόνου, με πέναλτι.

Στο δεύτερο μέρος οι Μπλαουγκράνα σημείωσαν ένα ακόμα γρήγορο τέρμα, με το νεαρό Μινγκουέζα στο 53ο λεπτό.

Λίγες στιγμές αργότερα και ειδικότερα στο 57ο λεπτό και πάλι ο Μιρ έχασε ίσως την ευκαιρία της χρονιάς. Ο παίκτης των φιλοξενούμενων….κατάφερε να αστοχήσει σχεδόν από την γραμμή του τέρματος στέλνοντας την μπάκα άουτ!

Ο Λιονέλ Μέσι ήταν αυτός που έκλεισε το σκορ του αγώνα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1 στο 90ο λεπτό της συνάντησης.

Με αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι πλησίασαν την κορυφή, έχοντας 59 βαθμούς. Πρωτοπόρος παραμένει η Ατλέτικο Μαδρίτης με 63.