ΙΣΠΑΝΙΑ

Μπαρτσελόνα: Τρία γκολ σε 8’ και οδυνηρή ήττα (vid)

Οι «μπλαουγκράνα» έχασαν 3-1 εκτός έδρας από τη Λεβάντε

Μπαρτσελόνα: Δέχθηκε 3 γκολ σε διάστημα 8 λεπτών (!) και έχασε 3-1 από τη Λεβάντε.

Ο Λιονέλ Μέσι άνοιξε το σκορ στο 38’ με πέναλτι (στη φάση υπήρξε οφσάιντ του Γκριεζμάν που δεν καταλογίστηκε).

Εντούτοις, η Mπαρτσελόνα δεν έδειχνε να πείθει με την εμφάνισή της και η κατάσταση χειροτέρεψε στο 40’, όταν αποχώρησε ο Λουίς Σουάρες.

Οκτώ λεπτά χρειάστηκε η Λεβάντε στο β’ ημίχρονο για να σοκάρει την ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε.

Στο 60’ ο Καμπάνια, στο 63’ ο Μπόρχα Μαγιοράλ και στο 68’ ο Ραντόγια ανέτρεψαν τα δεδομένα.

Η μοναδική αντίδραση της Μπαρτσελόνα ήρθε από τον Μέσι, όμως ορθώς δεν χρίστηκε σκόρερ λόγω οφσάιντ του Γκριεζμάν.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Φερνάντεθ, Ποστίγο, Μιραμόν, Κλερκ, Ρούμπεν, Καμπάνια, Ραντόγια, Μοράλες (85′ Βούκσεβιτς), Μελέρο, Μπαρντί (62′ Ροσίνα), Μαγιοράλ.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Πικέ, Σέρχι Ρομπέρτο, Λενγκλέ, Σεμέντο, Βιδάλ (64′ Μπουσκέτς), Αρτούρ (66΄Φατί), Ντε Γιονγκ, Μέσι, Σουάρες (41′ Πέρεθ), Γκριεζμάν.

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής

Σάββατο (2/11)

Εσπανιόλ – Βαλένθια 1-2 (31’ πεν. Ρόκα – 68’ πεν. Παρέχο, 80’ Ροντρίγκο)

Λεβάντε – Μπαρτσελόνα 3-1 (61’ Καμπάνα, 63’ Μαγιοράλ, 68’ Ραντόγια – 38΄πεν. Μέσι)

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπαρτσελόνα: Τρία γκολ σε 8’ και οδυνηρή ήττα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.