ΙΣΠΑΝΙΑ

Μπέτις – Γρανάδα 2-1: Νίκησε και φουλάρει για Ευρώπη με σούπερ Ιγκλέσιας

Η Μπέτις πέτυχε μία πολύ σημαντική νίκη κόντρα στη Γρανάδα με 2-1 και έκανε... άλμα Ευρώπης με ήρωα τον Ιγκλέσιας.

Η Μπέτις πέτυχε μία πολύ σημαντική νίκη κόντρα στη Γρανάδα με 2-1 και έκανε… άλμα Ευρώπης με ήρωα τον Ιγκλέσιας.

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Μπέτις κόντρα στη Γρανάδα με 2-1 ανεβαίνοντας έτσι στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα της La Liga η οποία οδηγεί στο Europa League.

Από την άλλη πλευρά, η ήττα φαίνεται πως είναι καθοριστική για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έμειναν στο -7 από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ιγκλέσιας. Η απάντηση ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, με τη Γρανάδα να ισοφαρίζει στο 66′ με τον Ματσίς να εκμεταλλεύεται ένα λάθος και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Η Μπέτις λυτρώθηκε λίγο πριν απ’ το φινάλε. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν έμμεσο για γύρισμα στον τερματοφύλακα, ο οποίος μπλόκαρε την μπάλα. Ο Ιγκλέσιας με σουτ από κοντά έστειλε έγραψε το 2-1 στο 87ο λεπτό του παιχνιδιού.

ΜΠΕΤΙΣ: Μπράβο, Μιράντα, Ρουίζ, Μπάρτρα, Έμερσον, Καρβάλιο (80′ Σάντσες), Ροντρίγκες, Ρουιμπάλ (72′ Λάινες), Κανάλες (89′ Γκουαρδάδο), Χοακίν (72′ Τέγιο), Ιγκλέσιας

ΓΡΑΝΑΔΑ: Εσκαντέλ, Φούλκιερ, Ντουάρτε (76′ Πέρες), Σάντσες, Κουίνι, Ερέρα (63′ Μπρις), Γκοναλόν, Πουέρτας, Μοντόρο (13′ Βίκο-77′ Μολίνα)), Ματσίς (77′ Ντίας), Σουάρες

La Liga βαθμολογία

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 35ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Παρασκευή 7 Μαΐου

Ρεάλ Σοσιεδάδ – Έλτσε 2-0 (72′ Ελουστόντο, 90+2′ Ογιαρθάμπαλ)

Σάββατο 8 Μαΐου

Αλαβές – Λεβάντε 2-2 (30′ Πονς,, 87′ Χοσέλου – 36′, 42′ Μοράλες)

Μπαρτσελόνα – Ατλέτικο 0-0

Κάντιθ – Ουέσκα 2-1 (43′ Λόπες, 45+2′ Σίλβα – 45+1′ Μιρ)

Αθλέτικ – Οσασούνα 2-2 (1′ Μορθίγιο, 62′ Σανθέτ – 12′ Μπράσανατς, 89′ Μπούντιμιρ)

Κυριακή 9 Μαΐου

Χετάφε – Εϊμπάρ 0-1 (89′ πέν. Ρέθιο)

Βαλένθια – Βαγιαδολίδ 3-0 (45+1′, 48′ Γκόμεθ, 89′ Κορέια)

Βιγιαρεάλ – Θέλτα 2-4 (25′ Γκόμεθ, 87′ πέν. Μορένο – 10′, 34′ πέν. Μίνα, 45+3′ πέν. Μέντεθ, 57′ Σολάρι)

Ρεάλ – Σεβίλλη 2-2 (67′ Ασένσιο, 90+4′ αυτ. Κάρλος – 22′ Φερνάντο, 77′ πέν. Ράκιτιτς)

Δευτέρα 10 Μαΐου

Μπέτις – Γρανάδα 2-1 (39′, 87′ Ιγκλέσιας / 66′ Ματσίς)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Επίσημο: Ανανέωσε για έναν ακόμα χρόνο ο Καβάνι και έγινε «χρυσός»!

Transfer Gossip – Πέδρο Μαρτίνς: Η Νιούκαστλ και το κανάλι με Γουλβς – Τι γίνεται με Μπενφίκα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπέτις – Γρανάδα 2-1: Νίκησε και φουλάρει για Ευρώπη με σούπερ Ιγκλέσιας», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.