ΙΣΠΑΝΙΑ

Μπέτις – Μαγιόρκα 3-3: Ματσάρα με Κούτρη και θρύλο Χοακίν (vids)

Δείτε σε video τα highlights της αναμέτρησης

Μπέτις – Μαγιόρκα 3-3: Χορταστικό το ματς που άνοιξε την αυλαία της 25ης αγωνιστικής της Primera Division.

Ο «Κούτσο» άνοιξε το σκορ με εκπληκτικό γυριστό στο 16’, όμως τρία λεπτά αργότερα ο Λεονάρντο Κούτρης υπέπεσε σε πέναλτι που μετουσίωσε σε γκολ ο Σέρχιο Κανάλες.

Η Μαγιόρκα ανέκτησε εκ νέου το προβάδισμα με τον Άντε Μπούντιμιρ στο 27’ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κούτρης αποχώρησε τραυματίας.

Ο Φραν Γκόμεθ που αντικατέστησε τον Κούτρη υπέπεσε σε νέο πέναλτι (!) και ο Ναμπίλ Φεκίρ ισοφάρισε στο 35’.

Ο Χοακίν συνδύασε με γκολ την αναρρίχησή του στην 4η θέση των συμμετοχών στην Primera Division (με 542 έπιασε τον Πάκο Μπούγιο) και θέλει ακόμα 8 για να πιάσει τον Ραούλ στη 2η (3ος ο Εουσέμπιο Σακριστάν με 543).

Ο 38χρονος εξτρέμ σκόραρε στο 48ο λεπτό και ανέτρεψε τα δεδομένα, ωστόσο ο τελευταίος λόγος ανήκε στον Τακεφούσα Κούμπο που έγραψε το τελικό 3-3 στο 70’.

To πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής

Παρασκευή (21/2)

Μπέτις – Μαγιόρκα 3-3 (19′ πέν. Κανάλες, 35′ πέν. Φεκίρ, 48′ Χοακίν – 16′ Ερνάντες, 27′ Μπούντιμιρ, 70′ Κούμπο)