ΙΣΠΑΝΙΑ

Χετάφε – Θέλτα 0-3: Την άφησε στον πάτο και πήρε «ανάσα»

Βαθμολογική «ανάσα» για τη Θέλτα, στα... ζόρια η τελευταία Χετάφε!

Η Χετάφε ηττήθηκε εντός έδρας με 0-3 από τη Θέλτα και έμεινε στον πάτο της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Ισπανίας.

Βαθμολογική «ανάσα» πήρε η Θέλτα που πέρασε άνετα από την Χετάφε με το ευρύ 0-3, για την 10η αγωνιστική της La Liga.

Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να μην άλλαξε το σκορ, όμως στο δεύτερο η Θέλτα ήταν καταιγιστική. Συγκεκριμένα, στο 55ο λεπτό σημειώθηκε το πρώτο τέρμα από τον Μίνα, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του με κεφαλιά.

Λίγες στιγμές αργότερα και ειδικότερα στο 58ο λεπτό, ο Άσπας διπλασίασε τα τέρματα για τη Θέλτα. Σαν τελειωτικό «χτύπημα» ήρθε η αποβολή του Ντακονάμ με απευθείας κόκκινη κάρτα για την Χετάφε.

Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν και τρίτο τέρμα στην αναμέτρηση και πάλι με τον Μινά στο 73ο λεπτό «κλειδώνοντας» το τρίποντο.

Μοιραία, η Χετάφε παρέμεινε στον… πάτο της βαθμολογίας, χωρίς να έχει «γευτεί» ακόμα φέτος τη νίκη.