ΙΣΠΑΝΙΑ

Χετάφε – Βαλένθια 3-0: Κουνάνε σεντόνι οι Μαδριλένοι

Ασταμάτητη η Χετάφε, εδραιώνεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας της La Liga

Ασταμάτητη η Χετάφε, έκανε σμπαράλια την άμυνα της Βαλένθια, νίκησε με 3-0 και εδραιώνεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας της La Liga.

Επτά νίκες στις τελευταίες εννέα αγωνιστικές για το συγκρότημα του Χοσέ Μπορδαλάς, που αποκλείστηκε πολύ πρόωρα από το Κύπελλο, είχε παραπάνω χρόνο να δουλέψει στις προπονήσεις και το εκμεταλλεύεται… ιδανικά.

Υπενθυμίζεται ότι έχει περάσει στους 32 του Europa League, όπου θα αντιμετωπίσει τον Άγιαξ τη μεθεπόμενη εβδομάδα.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, η Χετάφε έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος και με πρωταγωνιστή τον Μολίνα που πέτυχε δύο γκολ έφτασε στη νίκη.

Τρία λεπτά πριν την συμπλήρωση των «90», ο Χάιμε Μάτα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.