ΙΣΠΑΝΙΑ

Έιμπαρ – Σοσιεδάδ 0-1: Οι «αποδεκατισμένοι» τελείωσαν τη δουλειά

Η Έιμπαρ παρέμεινε στον πάτο της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Ισπανίας, με την...αποδεκατισμένη Σοσιεδάδ να παίρνει τη νίκη.

Η Έιμπαρ παρέμεινε στον πάτο της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Ισπανίας, με την…αποδεκατισμένη Σοσιεδάδ να παίρνει τη νίκη.

Η Σοσιεδάδ των πολλών και βασικών ελλείψεων επικράτησε εκτός έδρας της Έιμπαρ με 0-1 για το πρωτάθλημα της La Liga.

Ο…συνήθης ύποπτος Ισάκ πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 26ο λεπτό της συνάντησης με σουτ. Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης λίγο έλλειψε να σκοράρει εκ νέου στο επόμενο λεπτό, με τον Ντμίτροβιτς να αποκρούει.

Ο Σουηδός φορ δεν κατάφερε να «κλειδώσει» τη νίκη για την ομάδα του στο 54ο λεπτό, από θέση τετ α τετ. Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμά τους μέχρι το τέλος.

Με αυτή τη νίκη η Ρεάλ Σοσιεδάδ «αγκαλιάζει» το εισιτήριο του Europa League. Από την άλλη, η Έιμπαρ έμεινε για 16ο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη και ούσα ουραγός της βαθμολογίας.