ΙΣΠΑΝΙΑ

Έλτσε – Βαλένθια 2-1: Τη… βύθισε κι άλλο

Η Έλτσε επικράτησε 2-1 της Βαλένθια στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος. Δεύτερη σερί νίκη για τους γηπεδούχους, τρίτη σερί ήττα για τους φιλοξενούμενους που καταρρέουν. Ο Πομάρες άνοιξε το σκορ στο 19’ με υπέροχο τελείωμα, ενώ ο Φιντέλ διπλασίασε το προβάδισμα στο 37ο λεπτό με δυνατό σουτ. Η...

Η Έλτσε επικράτησε 2-1 της Βαλένθια στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Δεύτερη σερί νίκη για τους γηπεδούχους, τρίτη σερί ήττα για τους φιλοξενούμενους που καταρρέουν.

Ο Πομάρες άνοιξε το σκορ στο 19’ με υπέροχο τελείωμα, ενώ ο Φιντέλ διπλασίασε το προβάδισμα στο 37ο λεπτό με δυνατό σουτ.

Η Βαλένθια μείωσε με τον Λάτο σε αντεπίθεση στο 74ο λεπτό, ωστόσο αυτό το γκολ απλά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Έλτσε: Μπαντιά, Μπαραγκάν, Φερνάντες Πομάρες (90+4′ Κάλβο), Σάντσεζ, Φιντέλ, Γκούτι (90+1′ Εμφουλού), Μαρκόνε, Λουκούμι (46′ Τέτε), Ριγκόνι (63′ Κονέ), Μιλά.

Βαλένθια: Ντομενέκ, Λατόρε Γκρουέσο, Ντιακαμπί (60′ Σανμαρτίν), Γκάμπριελ, Κορέια, Γκάια (68′ Λι Κανγκίν), Σολέρ, Βας (86′ Ράσιτς), Μουσά (86′ Τζέισον), Γκαμέιρο, Γκουέδες (68′ Βαγιέχο).