ΙΣΠΑΝΙΑ

Εσπανιόλ – Κάντιθ 2-0: «Καθάρισε» με ηγέτη Ντε Τόμας

Ντε Τόμας και Μελαμέντ «καθάρισαν» για την Εσπανιόλ κόντρα στη Κάντιθ.

Η Εσπανιόλ πήρε τη νίκη απέναντι στη Κάντιθ με 2-0, με τον Ντε Τόμας να σκοράρει για ακόμα μία αναμέτρηση.

Τρίποντο με σπουδαία βαθμολογική σημασία πήρε η Εσπανιόλ απέναντι στη Κάντιθ με 2-0, για την 9η αγωνιστική της La Liga. Σκόρερ οι Ντε Τόμας και Μελαμέντ.

Τρίτη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη για την Εσπανιόλ που την κάνει να «ονειρεύεται» για ακόμα πιο ψηλά. Ο «καυτός» Ντε Τόμας ήταν ο ποδοσφαιριστής που άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση, πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Αυτό ήταν το τέταρτο τέρμα του Ισπανού επιθετικού, σκοράροντας για το 1-0.

Το τελικό 2-0 σημείωσε ένας άλλος ταλαντούχος παίκτης της Εσπανιόλ, ο Μελαμέντ «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη, σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις από τις δύο πλευρές.

Νωρίτερα, η Μπέτις «έκλεψε» τη νίκη κόντρα στην Αλαβές με 0-1, στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.