ΙΣΠΑΝΙΑ

Γρανάδα-Μαγιόρκα 1-0: Νίκη με σεφτέ Μοντόρο (vid)

Βύθισαν τους Νησιώτες στη βαθμολογία

Με το παρθενικό γκολ του Άνχελ Μοντόρο στη La Liga η Γρανάδα νίκησε τη Μαγιόρκα, φέρνοντάς τη σε πολύ δύσκολη θέση.

Σε ένα ματς χωρίς πολλές φάσεις, οι γηπεδούχοι προειδοποίησαν δύο φορές στο πρώτο 20λεπτο και άνοιξαν τελικά το σκορ στο 24′ όταν ο Άνχελ Μοντόρο πέτυχε το πιο εύκολο γκολ της καριέρας του και συνάμα το πρώτο του στην La Liga εκμεταλλευόμενος μόνος του στην μικρή περιοχή την εκπληκτική πάρε-βάλε πάσα του Σολδάδο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Εσπανιόλ – Μπαρτσελόνα 2-2: «Έμφραγμα» στο 88’ (vid)

Οι παίκτες της Μαγιόρκα απείλησαν στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα, με το 1-0 να μένει ως το τέλος.

Πλέον, η Γρανάδα είναι μόνη στην 9η θέση με 27 βαθμούς ενώ η Μαγιόρκα μόλις έναν βαθμό πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού (15β. 17η θέση).

Γρανάδα (Ντιέγο Μαρτίνες): Σίλβα, Ντίαζ, Ντουάρτε, Σάντσεζ, Νέβα, Ετέκι, Μοντόρο (45+2′ Αζέζ), Πουέρτας (59′ Φουλκιέρ), Φερνάντεζ, Μάχις (84′ Βαντίγιο), Σολδάδο

Μαγιόρκα (Βιθέντε Μορένο): Ρέινα, Λόπεζ, Βάλιεντ, Ράιλο, Σεντλάρ (62′ Αγκμπενένιου), Κούμπο, Σένε (74′ Πρατς), Σεβίγια (62′ Φέμπας), Ροντρίγκεζ, Κούτσο, Λάγκο

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Παρασκευή 3/1
Βαγιαδολίδ – Λεγανές 2-2 (8’, 79’ Γιουνάλ – 4’ Μπρέθγουεϊτ, 13’ Μέσα)
Σεβίλλη – Μπιλμπάο 1-1 (60’ αυτ. Νούνιεθ – 15’ Κάπα)

Σάββατο 4/1
Βαλένθια – Εϊμπάρ 1-0 (27’ Γκόμες)
Χετάφε – Ρεάλ Μαδρίτης 0-3 (34′, 53′ Βαράν, 90+6′ Μόντριτς)
Ατλέτικο Μαδρίτης – Λεβάντε 2-1 (13′ Κορέα, 18′ Φελίπε – 16′ Μάρτι)
Εσπανιόλ – Μπαρτσελόνα 2-2 (23′ Λόπες, 88′ Γου Λι – 50′ Σουάρες, 59′ Βιδάλ)

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γρανάδα-Μαγιόρκα 1-0: Νίκη με σεφτέ Μοντόρο (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.