ΙΣΠΑΝΙΑ

Γρανάδα – Ρεάλ Μαδρίτης 1-2: «Αγκαλιάζει» τον τίτλο! (vid)

Όσο νικάει φτάνει πιο κοντά...

Γρανάδα – Ρεάλ Μαδρίτης 1-2: Όσο η Ρεάλ Μαδρίτης παίρνει τους βαθμούς της νίκης πλησιάζει όλο και πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου.

Γρανάδα – Ρεάλ Μαδρίτης 1-2: Η ομάδα της Μαδρίτης είναι 4 βαθμούς μπροστά από την Μπαρτσελόνα και πλέον απομένουν δύο αγωνιστικές για το τέλος!

Επικράτησε εκτός έδρας και της Γρανάδα με 2-1, χάρη σε δύο γκολ που μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Στο 10′ ο Μεντί σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη Ρεάλ και μάλιστα πολύ ωραίο! Και στο 19′ ο Μπενζεμά ήταν αυτός ο οποίος έκανε το 0-2 στο ματς από νωρίς.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 50′ μείωσαν σε 1-2 με τον Ματσίς. Μάλιστα στο 85′ είχαν και τη μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν. Αλλά ο Σέρχιο Ράμος πρόλαβε την μπάλα πάνω στη γραμμή στο πλασέ του Αζέεζ!

Έτσι έμεινε το 1-2 υπέρ της Ρεάλ και πήρε τους βαθμούς της νίκης.

Γρανάδα (Ντιέγο Μαρτίνεθ): Ρουί Σίλβα, Φουλκιέ (54′ λ. τρ. Μοντόρο), Βίκτορ Ντίαθ (46′ Πουέρτας), Χερμάν, Ντουάρτε, Ζιλ Ντίας, Φέδε Βίκο (74′ Ετέκι), Αζέεζ, Γιανγκέλ (74′ Αντονίν), Κάρλος Φερνάντεθ, Ματσίς.

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Κουρτουά, Καρβαχάλ, Βαράν, Ράμος, Μεντί, Κασεμίρο, Βαλβέρδε (63′ Ασένσιο), Κρόος, Μόντρις, Ίσκο (63′ Ροδρίγο), Μπενζεμά.