ΙΣΠΑΝΙΑ

Κάντιθ – Αθλέτικ Μπιλμπάο 0-4: Ξέσπασμα με τέσσερα γκολ!

Η Κάντιθ ηττήθηκε με βαριά εντός έδρας ήττα από την Αθλέτικ Μπιλμπάο με 0-4 με τους Βάσκους να ξεσπάνε και να κάνουν... πάρτι!

Η Κάντιθ ηττήθηκε με βαριά εντός έδρας ήττα από την Αθλέτικ Μπιλμπάο με 0-4 με τους Βάσκους να ξεσπάνε και να κάνουν… πάρτι!

Η Κάντιθ παραδόθηκε στις «ορέξεις» της Αθλέτικ Μπιλμάο που νίκησε με το ευρύ 0-4, παίρνοντας παράλληλα και βαθμολογική ανάσα.

Ειδικότερα, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπερενγκέρ μόλις στο 4ο λεπτό. Στο 15ο λεπτό ο Ουνάι Λόπεθ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Ο Μπερενγκέρ σημείωσε και το 0-3 στο 29ο λεπτό της συνάντησης, διαμορφώνοντας το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Μπιλμάο έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» με τον Ινιάκι Ουίλιαμς να κάνει το τελικό 0-4 στο 52ο λεπτό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής της La Liga

Παρασκευή (12/2)
Θέλτα-Ελτσε 3-1
(45’, 68’ Μίνα, 45+2’ Μέντεθ – 50’ Ριγκόνι)

Μπαρτσελόνα-Αλαβές 5-1
(29′, 74′ Τρινκάο, 45’+1′, 75′ Μέσι, 80′ Φίρπο – 57′ Ριόχα)

Βιγιαρεάλ-Μπέτις 1-2
(65′ πεν. Μορένο – 45′ Φεκίρ, 52′ Έμερσον)

Δευτέρα (15/2)
Κάντιθ-Αθλέτικ Μπιλμπάο 0-4
(4′, 29′ Μπερενγκέρ, 15′ Ουνάι Λόπεθ, 52′ Ουίλιαμς)