ΙΣΠΑΝΙΑ

Κάντιθ – Μπαρτσελόνα 2-1: Αναπάντεχη ήττα και απομάκρυνση από την κορυφή

Η Κάντιθ σημείωσε την μεγαλύτερη έκπληξη της αγωνιστικής και κατάφερε να επικρατήσει της Μπαρτσελόνα με 2-1. Απρόσμενη ήττα δέχθηκε η Μπαρτσελόνα από την Κάντιθ, εκτός έδρας, με 2-1.  Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να είχαν τις ευκαιρίες και την συντριπτική κατοχή της μπάλας, αλλά την ουσία την είχαν οι γηπεδούχοι. Ειδικότερα, το σκορ για την Κάντιθ άνοιξε...

Η Κάντιθ σημείωσε την μεγαλύτερη έκπληξη της αγωνιστικής και κατάφερε να επικρατήσει της Μπαρτσελόνα με 2-1.

Απρόσμενη ήττα δέχθηκε η Μπαρτσελόνα από την Κάντιθ, εκτός έδρας, με 2-1.  Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να είχαν τις ευκαιρίες και την συντριπτική κατοχή της μπάλας, αλλά την ουσία την είχαν οι γηπεδούχοι.

Ειδικότερα, το σκορ για την Κάντιθ άνοιξε ο Χιμένες μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, βάζοντας από την άρχή…ζόρια στην Μπάρτσα.

Οι Μπλαουγκράνα ευτύχησαν τελικά να ισοφαρίσουν με τυχερό τρόπο, έπειτα από ενέργεια του Μέσι, σέντρα του Άλμπα και αυτογκόλ του Αλκαλά, στο 57ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι το προβάδισμα με τον Νεγρέδο στο 64ο λεπτό, έπειτα από τραγικό λάθος του Λενγκλέ και την αδράνεια του Τερ Στέγκεν. Με αυτό τον τρόπο σημειώθηκε και το τελικό 2-1.

Κάντιθ (Αλβαρο): Λεντέσμα, Καρθελέν, Φάλι Χιμένεθ, Λόπες (31′ Αλακλά), Εσπίνο, Αλεξ, Γιόνσον, Μποντιγκέρ, Ιθκιέρδο, Αλβ. Χιμένεθ, Περέα,

Μπαρτσελόνα (Ρόναλντ Κούμαν): Τερ Στεγκεν, Λενγκλέ, Μινγκέθα (46′ Πέδρι), Ζόρντι Αλμπα, Ντεστ (77′ Τρινκάο), Μπουσκέτς (77′ Πιάνιτς), Κουτίνιο (46′ Κουτίνιο), Ντε Γιονγκ, Μέσι, Γκριεζμάν, Μπρέθγουεϊτ.

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής της La Liga

Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου

Μπιλμπάο – Θέλτα 0-2 (61′ Μάγιο, 78′ Άσπας)

Σάββατο 5 Δεκεμβρίου

Λεβάντε – Χετάφε 3-0 (5′ Ροζέρ, 17′ Γκομεθ, 57′ Ντε Φρούτος)

Σεβίλλη – Ρεάλ 0-1 (55′ αυτ. Μπόνο)

Ατλέτικο – Βαγιαδολίδ 2-0 (56′ Λεμάρ, 72′ Γιορέντε)

Κάντιθ – Μπαρτσελόνα 2-1 (9′ Άλβαρο, 63′ Νεγρέδο / 58′ αυτ. Αλκαλά)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Τσέλσι – Λιντς 3-1: Σούπερ ανατροπή και κορυφή (vids)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κάντιθ – Μπαρτσελόνα 2-1: Αναπάντεχη ήττα και απομάκρυνση από την κορυφή», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.