ΙΣΠΑΝΙΑ

La Liga: Δεν σταματάει πουθενά η Χετάφε

Ακόμα μία νίκη για τη Χετάφε που επικράτησε με 1-0 κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει με τις εμφανίσεις της η Χετάφε, που κατάφερε να κερδίσει και τη Σοσιεδάδ με 1-0 και πλέον είναι για πέντε σερί ματς αήττητη.

Ο αγώνας είχε πολύ ενδιαφέρον εξ αρχής, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά και να χάνουν μία σπουδαία ευκαιρία με τον Σιμπασάκι στο 3΄.

Στο ίδιο λεπτό ωστόσο ο Μολίνα δεν αστόχησε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μόγια, κάνοντας νωρίς-νωρίς το 1-0.

Η συνέχεια ήταν ανάλογη, με τις δύο ομάδες να χάνουν εκατέρωθεν ευκαιρίες, ωστόσο καμία από αυτές δεν βρήκαν στόχο, με αποτέλεσμα να πάνε έτσι στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν αρκετά, με το ρυθμό να πέφτει και τους δύο «μονομάχους» να μην μπορούν να κάνουν φάση.

Οι δύο προπονητές έκαναν αλλαγές προκειμένου να αλλάξει αυτό, όμως τίποτα δεν μπόρεσε να κάνει τη διαφορά, με αποτέλεσμα να διατηρηθεί το σκορ μέχρι τέλους.

ΧΕΤΑΦΕ: Σόρια, Σουάρες, Ντακοναμ, Καμπρέρα, Αντούνες, Φάλκερ, Κριστοφόρο, Αραμπάρι (88′ Γκονζάλες), Σιμπασάκι (69’ Πορτίγιο), Μολίνα, Άνχελ (80′ Ντούρο).

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Μόγια, Ερνάντεζ, Μορένο, Λε Νορμάντ, Εσπινόζα (46’  Γιορέντε), Ζουμπελντία, Ιραιμέντι, Ραμίρες (69’ Γιανουζάι), Οριερθάμπαλ, Χουάνμι (78′ Τζον), Γουίλιαμ Χοσέ.