ΙΣΠΑΝΙΑ

La Liga: Στην 6η θέση η Λεβάντε, λύγισε 2-1 τη Μαγιόρκα

Η Λεβάντε έπιασε με αυτή τη νίκη στους 20 βαθμούς και την 6η θέση τις Μπιλμπάο, Χετάφε, Γρανάδα και Βαλένθια

Εκμεταλλευόμενη τα δύο γκολ που πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο, η Λεβάντε επικράτησε 2-1 της Μαγιόρκα, στο ματς που άνοιξε το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής της La Liga.

Έπειτα από ένα πρώτο ημίχρονο που οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0, ο Μάρτι στο 52’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σχετικά άμεσα, όταν ο Ροντρίγκεθ στο 65’ έκανε το 1-1.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ροσίνα στο 73’, υποχρεώνοντας τη Μαγιόρκα στην 6η τους ήττα σε ισάριθμα εκτός έδρας ματς.

Το ματς πήρε άγρια τροπή στα τελευταία λεπτά, μετά την αποβολή του Καμπάνια στο 87′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι φιλοξενούμενοι με παίκτη περισσότερο σφυροκόπησαν την εστία των γηπεδούχων.

Και θα μπορούσαν να «λυτρωθούν» στην τελευταία φάση, όμως το σου του Μπούντιμιρ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι και έφυγε άουτ.

Έτσι, η Λεβάντε έπιασε με αυτή τη νίκη στους 20 βαθμούς και την 6η θέση τις Μπιλμπάο, Χετάφε, Γρανάδα και Βαλένθια αλλά με ματς περισσότερο, ενώ από την άλλη η Μαγιόρκα έμεινε στους 14 βαθμούς και την 16η θέση.

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Παρασκευή 22/11
Λεβάντε-Μαγιόρκα 2-1 (52’ Μάρτι, 73’ Ροσίνα – 65’ Ροντρίγκεθ)

20 Λεγκανιές 13 6 7 22

Αν θέλετε περισσότερα προγνωστικά μπορείτε να δείτε με ένα κλικ στο betarades.gr

ΓΙΝΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ SPORTIMEBET KAI ΔΕΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ SPORTIME

KANE LIKE ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ SPORTIME ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Follow sportime.gr

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «La Liga: Στην 6η θέση η Λεβάντε, λύγισε 2-1 τη Μαγιόρκα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.