ΙΣΠΑΝΙΑ

La Liga: Το VAR έσωσε την Μπαρτσελόνα! (vid)

Η Μπαρτσελόνα χρειάστηκε την βοήθεια του VAR κόντρα στην Ρεάλ Σοσιεδάδ για το πέναλτι που έφυγε από τον διαιτητή και βοήθησε να έρθει το πολύτιμο 1-0! Οι μπλαουγκράνα λίγο έλειψε να μην πάρουν τίποτα από το ματς αφού στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στον κενό χώρο αλλά οι Ογιαρθάμπαλ, Μπαρενετσέα και Μονρεάλ δεν τον...

Η Μπαρτσελόνα χρειάστηκε την βοήθεια του VAR κόντρα στην Ρεάλ Σοσιεδάδ για το πέναλτι που έφυγε από τον διαιτητή και βοήθησε να έρθει το πολύτιμο 1-0!

Οι μπλαουγκράνα λίγο έλειψε να μην πάρουν τίποτα από το ματς αφού στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στον κενό χώρο αλλά οι Ογιαρθάμπαλ, Μπαρενετσέα και Μονρεάλ δεν τον αξιοποίησαν σωστά.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Λίβερπουλ: Δεν παίζει ο Άλισον στον επαναληπτικό Ατλέτικο

Σε μία ανύποπτη φάση από μία απλή σέντρα του Βιδάλ έφερε ένα άτσαλο διώξιμο με το χέρι του Λε Νορμάν και έτσι η Μπαρτσελόνα βρήκε τη λύση, που έψαχνε.

Έτσι, οι Καταλανοί ανέβηκαν και πάλι στην κορυφή, όμως με τέτοιες εμφανίσεις δύσκολα μπορεί να παραμείνει εκεί…

Παρασκευή 6/3
Αλαβές – Βαλένθια 1-1 (73′ Μέντες – 34′ Παρέχο)

Σάββατο 7/3
Έιμπαρ – Μαγιόρκα 1-2 (90′ Μπίγας – 42′ Ροντρίγκεζ, 78′ Κούμπο)
Ατλέτικο Μαδρίτης – Σεβίλλη 2-2 (32′ Μοράτα πέναλτι, 36′ Ζοάο Φέλιξ – 19′ Ντε Γιονγκ, 43′ Οκάμπος)
Μπαρτσελόνα – Ρεάλ Σοσιεδάδ 1-0 (80′ Μέσι)