ΙΣΠΑΝΙΑ

Λεβάντε – Κάντιθ 2-2: Έβγαλαν την… αγγαρεία με χορταστικό ματς

Λεβάντε και Κάντιθ αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2, σε ένα ματς χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Η Λεβάντε φιλοξένησε την Κάντιθ στο πλαίσιο της 38ης και τελευταίας αγωνιστικής της La Liga και αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2.

Το ματς δεν είχε κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον, καθώς αμφότερες είχαν εξασφαλίσει την παραμονή τους στην κατηγορία, ενώ δεν υπήρχε καμία ελπίδα για κάποια θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.

Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός πως στις κερκίδες του γηπέδου βρέθηκε πάνω από 5.000 κόσμου, αφού ο κορονοϊός τους είχε κρατήσει μακριά από τα γήπεδα τον τελευταίο χρόνο.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρηση ο Ρόζερ για τους γηπεδούχους, όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν γρήγορη απάντηση και μάλιστα ισχυρή. Ο Νεγρέδο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε στο 14ο λεπτό, ενώ στο 32′ ο Ακάπο έκανε την ολική ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια με τον Μελέρο να σκοράρει στο 58′.La Liga βαθμολογία

Σεβίλλη-Αλαβές (22:00)

Μπαρτσελόνα: Δάνειο… σωτηρίας για τους Καταλανούς!

Ρεάλ Μαδρίτης: Φαβορί για τον πάγκο ο Ραούλ!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λεβάντε – Κάντιθ 2-2: Έβγαλαν την… αγγαρεία με χορταστικό ματς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.