ΙΣΠΑΝΙΑ

Με χατ-τρικ του Αντρέ Σίλβα, η Σεβίλλη 4-1 τη Ράγιο Βαγιεκάνο

Ο Πορτογάλος άνοιξε με το… καλημέρα λογαριασμό και πέτυχε τρία γκολ στην πρεμιέρα των Ανδαλουσιανών και μάλιστα εκτός έδρας!

Με τον Αντρέ Σίλβα να αρχίσει να εξαργυρώνει με τον καλύτερο τρόπο τη μεταγραφή του από τη Μίλαν, πετυχαίνοντας χατ-τρικ στην πρεμιέρα, η Σεβίλλη νίκησε 4-1 τη Ράγιο Βαγιεκάνο εκτός έδρας.

Ο Πορτογάλος επιθετικός ήταν χάρμα ιδέσθαι στην πρώτη του επίσημη εμφάνιση με τη φανέλα των Ανδαλουσιανών. Την αρχή στο σκοράρισμα έκανε ο Βάσκεζ στο 15’, αλλά στη συνέχεια, την σκυτάλη πήρε ο Αντρέ Σίλβα.

Αρχικά στο 31’ έκανε το 2-0 και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το… κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 79’, όταν ο Πορτογάλος πέτυχε το 4-0, ενώ οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 85’ με πέναλτι του Αντρί Εμπάρμπα.

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ (Μίτσελ): Αλμπέρτο Γκαρσία, Σέσου Ντοράντο, Τίτο, Ζόρντι Αμάτ, Μπα, Κακουτά, Χοσέ Άνχελ Πόσο (76’ Αντβίνκουλα), Άλεξ Μορένο, Αλβάρο Μεδράν (68’ Χάβι Γκέρα), Τρέχο, Αντρί Εμπάρμπα.

ΣΕΒΙΛΛΗ (Π. Ματσίν): Βατσλίκ, Κιάερ, Μερκάδο, Σέρχιο Εσκουδέρο (61’ Αλέιξ Βιδάλ), Σέρχι Γκόμεθ, Χέσους Νάβας, Μπανέγκα (70’ Αμαντού), Βάσκεζ, Πάμπλο Σαράμπια (77’ Μουριέλ), Ρόκε Μέσα, Αντρέ Σίλβα.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Παρασκευή (17/8)

Ζιρόνα – Βιγιαδολίδ 0-0

Μπέτις – Λεβάντε 0-3 (38′ Μαρτί, 54′, 90+5′ Μοράλες)

Σάββατο (18/8)

Θέλτα – Εσπανιόλ 1-1 (52′ αυτ. Ντ. Λόπεθ / 45′ Ερμόσο)

Βιγιαρεάλ – Ρεάλ Σοθιεδάδ 1-2 (16′ Μορένο / 40′ Γουίλιαν Ζοζέ, 71′ Χουάνμι)

Μπαρτσελόνα – Αλαβές 3-0 (64′, 90+2′ Μέσι, 83′ Κουτίνιο)

Κυριακή (19/8)

Έιμπαρ – Ουέσκα 1-2 (69’ Εσκαλάντε / 5’, 40’ Άλεξ Γκαγιάρ)

Ράγιο Βαγεκάνο – Σεβίλλη 1-4 (86’ (πεν.) Αντρί Εμπάρμπα / 15’ Βάσκεθ, 31’, 45’, 79’ Αντρέ Σίλβα)

Ρεάλ Μαδρίτης – Χετάφε (23:15)

Δευτέρα (20/8)

Βαλένθια – Ατλέτικο Μαδρίτης (21:00)

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Λεγανές (23:00)

Αρχηγός, ηγέτης, η… ίδια η Μπάρτσα (vid)

Βαλβέρδε: «Είναι ωραίο να βλέπεις μπάλα στην εποχή του Μέσι» (vid)

Ζήτησε να φύγει από την Ατλέτικο ο Φιλίπε Λουίς

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Με χατ-τρικ του Αντρέ Σίλβα, η Σεβίλλη 4-1 τη Ράγιο Βαγιεκάνο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.