ΙΣΠΑΝΙΑ

Νίκη της Ρεάλ στο ντεμπούτο Σολάρι (vid)

Οι «μερένχες» είχαν πάντως πολύ εύκολο έργο με την Μελίγια για τη φάση των «32» του Κυπέλλου Ισπανίας και νίκησαν με 4-0

Επιστροφή στις νίκες για τη Ρεάλ Μαδρίτης που νίκησε 4-0 την Μελίγια (Γ’ Ισπανίας) για τη φάση των 32 του Κυπέλλου Ισπανίας, στο ντεμπούτο του Σαντιάγκο Σολάρι.

Ο Αργεντινός παρέταξε τη Ρεάλ με πολλές αλλαγές, όμως χρησιμοποίησε τους Ράμος και Μπενζεμά, τους οποίους πάντως έβγαλε στο ημίχρονο.

Η νίκη ήρθε σχετικά εύκολα χάρη σε γκολ του Μπενζεμά στο 28’, του Ασένσιο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, του Οντριοθόλα στο 79’ και του 21χρονου Γκονθάλεθ στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Ρεάλ στο 90’.

ΜΕΛΙΓΙΑ (Λ. Καριόν): Μπάριο, Σεγκούρα, Μαχάναν, Τσάκλα, Καριόν, Μαρτίνεθ (75’ Αμάρ), Ρουάνο, Αλφονσίτο, Γκαρίδο (84’ Μπουένο), Οτέγκι, Κασμί (70’ Μαρτίν).

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Σ. Σολάρι): Νάβας, Ράμος (46’ Νάτσο), Οντριοθόλα, Σάντσες, Ρεγκιγιόν, Βάσκεθ, Γιορέντε, Ασένσιο (83’ Γκονθάλεθ), Θεμπάλος, Μπενζεμά (46’ Βαλβέρδε), Βινίσιους.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της φάσης των «32» του Κυπέλλου Ισπανίας

Τρίτη 30/10

Έμπρο – Βαλένθια 1-2 (62’ Αμελίμπια – 71’, 80’ Μίνα)

Λούγκο – Λεβάντε 1-1 (11’ Κρίστιαν – 53’ Μαγιοράλ)

Λεγανές – Ράγιο Βαγιεκάνο 2-2 (31’, 72’ Εν Νεσίρι – 15’ Γκαρσία, 21’ Αλεγκρία)

Σαντ Αντρέου – Ατλέτικο Μαδρίτης 0-1 (33’ Μαρτίνς)

Τετάρτη 31/10

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Ουέσκα Αναβολή

Μελίγια – Ρεάλ Μαδρίτης 0-4 (28’ Μπενζεμά, 45’ Ασένσιο, 79’ Οντριοθόλα, 90’ Γκονθάλεθ)

Κόρδοβα – Χετάφε 1-2 (26’ αυτ. Γκονθάλεθ – 45’ πεν., 90’ Μάτα)

Αλαβές – Τζιρόνα 2-2 (63’ Σομπρίνο, Μαρτίν – 18’ Αλκάλα, 90’ Μόντες)

Μαγιόρκα – Βαγιαδολίδ 1-2 (67’ Μπουενακάσα – 8’, 35’ Βέρδε)

Κουλτουράλ Λεονέσα – Μπαρτσελόνα (22:30)

Σανταντέρ – Μπέτις (21:45)

Ρεάλ Μαδρίτης: Μετα τον Λοπετέγι, ποιος; (pics)

Κρόος: «Η απόλυση Λοπετέγι είναι και δική μας αποτυχία»

Εγκεφαλικό έπαθε 23χρονος άσος της Σοσιεδάδ!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νίκη της Ρεάλ στο ντεμπούτο Σολάρι (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.