ΙΣΠΑΝΙΑ

Ουέσκα – Έλτσε 3-1: Η μία σώζεται, η άλλη… καίγεται

Το βράδυ της Παρασκευής (9/4) η ομάδα του Χουάν Χοσέ Ρόχο Μαρτίν πήρε σημαντικότατη νίκη επί της Έλτσε με 3-1, στη μάχη για την παραμονή στην Primera Division.

Ουέσκα: Το βράδυ της Παρασκευής (9/4) πήρε σημαντικότατη νίκη επί της Έλτσε με 3-1, στη μάχη για την παραμονή στην Primera Division.

Η Ουέσκα άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Ράφα Μιρ, αλλά στην επόμενη κατεβασιά η Έλτσε ισοφάρισε με αυτογκόλ του Βάβρο.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 13′, το 18′ και το 27′, ενώ ζήτησαν πέναλτι (δεν δόθηκε) στο 22′.

Τελικά στο 29ο λεπτό ο Σάντρο Ραμίρες έκλεψε την μπάλα, έκανε το δυνατό σουτ, ο Μπαντία δεν αντέδρασε σωστά και το 2-1 ήταν γεγονός.

To δεύτερο ημίχρονο επεφύλασσε λιγότερες συγκινήσεις, με σημαντικότερες μια ευκαιρία για την Ουέσκα στο 62′ και μία για την Έλτσε στο 73′.

Η Ουέσκα, πάντως, κλείδωσε τη νίκη στο 88ο λεπτό με πέναλτι του Μιρ.