ΙΣΠΑΝΙΑ

Primera Division: Σώθηκε με γκολάρα στο 90′ η Γρανάδα

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής στην Primera Division

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Primera Division το βράδυ της Παρασκευής, η Οσασούνα και η Γρανάδα έμειναν στο 1-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φορτσάτοι στο ματς και στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου προηγήθηκαν με τον Τσίμι Άβιλα.

Στο 70ό λεπτό, όμως, ο Κότε είδε απευθείας κόκκινη και η Οσασούνα έμεινε με 10.

Η ομάδα της Παμπλόνα φλέρταρε με την άνοδο στην κορυφή της Primera Division, αλλά ο Μοντόρο είχε αντίθετη άποψη.

Με τη συμπλήρωση του 90λέπτου «κρέμασε» τον Ερέρα από τα 40 μέτρα και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Η Οσασούνα προερχόταν από τέσσερις σερί εκτός έδρας νίκες, με τελευταία το 2-1 επί της Βιγιαρεάλ.

Τελικά στο «Σαδάρ», το οποίο ήταν κατάμεστο απόψε, δεν κατάφερε να χαρίσει χαρά στους φιλάθλους της.

Στο μεταξύ, έπεται δύσκολη συνέχεια αφού έχει μπροστά της τα ματς με Ρεάλ Μαδρίτης και Γρανάδα.

Στον αντίποδα, η Γρανάδα προερχόταν από αγωνιστική αποχή τριών εβδομάδων, μιας και είχε αναβληθεί το ματς με την Ατλέτικο Μαδρίτης για την 9η αγωνιστική.

Εντούτοις, έπειτα από την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα (1-0 τη Σεβίλλη), έσωσε την παρτίδα κόντρα στην Οσασούνα.

Τώρα ελπίζει σε καλύτερες ημέρες, διασταυρώνοντας τα ξίφη της με Χετάφε και Λεβάντε.

Primera Division – Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής

Παρασκευή 22/10

Οσασούνα-Γρανάδα 1-1 (45′ Άβιλα – 90′ Μοντόρο)

Δείτε τη βαθμολογία της Primera Division και όλων των πρωταθλημάτων

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Primera Division: Σώθηκε με γκολάρα στο 90′ η Γρανάδα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.